Japońskie maszyny przyjadą do Düsseldorfu

Dwuślimakowa wytłaczarka JSW sterowana jest za pomocą najnowszego 64-bitowego systemu Exanet, w którym 15-calowy kolorowy ekran dotykowy LCD odpowiada za optymalną kontrolę procesu. Zastosowany system pozwala na wykorzystanie ułatwień dostępu i zaprogramowanie parametrów procesu, daje także możliwość integracji sprzętu dodatkowego, od podajników i mieszalników po elementy układu peletyzującego. Komfortowy i przyjazny dla użytkownika system przechowuje parametry tysięcy procesów, dzięki czemu zapewnia łatwą i stuprocentowo dokładną odtwarzalność nawet po upływie miesięcy czy lat.

Po zakończeniu targów K, specjaliści w zakresie wytłaczania będą mogli obejrzeć i przetestować nowe urządzenie w centrum technicznym JSW w Overpelt w Belgii.

Podczas targów K, firma JSW oraz jej europejski dystrybutor i serwisant - niemiecka firma Windsor Kunststofftechnologie GmbH, zaprezentują dwie wtryskarki z serii J-AD o siłach zamykania 1400 i 3500 kN. Pierwsza z nich, wtryskarka J140AD, będzie wytwarzać detal polipropylenowy składających się z dwóch różnych części, które będą produkowane w tym samym czasie, a następnie będą zespalane w końcowym etapie - co oznacza, że proces produkcji złożony będzie z trzech różnych procesów. Z kolei maszyna J350AD będzie wykorzystana do produkcji przezroczystych półkolistych pojemników z PP w czasie poniżej 17 sekund. Czas cyklu jest w zastosowanym rozwiązaniu o 30 proc. krótszy niż w porównywalnych maszynach.

Precyzyjne i zsynchronizowane ruchy osi oraz powtarzalność funkcji maszyn gwarantują doskonałe odpowietrzanie formy. Prezentowane wtryskarki dobrze współpracują z formami, skracają czas cyklu oraz zapewniają optymalną ochronę przed zużywaniem się części.
Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże