Kalifornijskie wina w butelkach PET

Kalifornijskie wina w butelkach PET
Aby zaspokoić popyt konsumentów preferujących wygodne, lekkie opakowania wielu producentów tańszego wina zaczyna używać plastikowych butelek PET. Również organizatorzy imprez, na których tradycyjne szklane butelki są zabronione, wykorzystują wino w butelkach plastikowych. Na sympozjum wina odbywającym się w tym tygodniu w Sacramento w Kalifornii dwóch producentów prezentuje plastikowe butelki PET.

Ball Corporation oferuje butelki o pojemności 187 ml. W związku z rosnącą ilością małych gospodarstw domowych, dla których butelka wina 750ml jest zbyt duża, Ball zaprojektował dla winiarni Sutter Home specjalną butelkę PET o pojemności 187ml. Butelka zachowuje wygląd istniejącej szklanej butelki Sutter Home. Winiarnia już na jesieni rozpoczęła sprzedaż czterech odmian wina w tych butelkach i rozszerza dystrybucję.

Drugą firmą prezentującą w Sacramento butelki PET do wina jest Constar International. Firma zaprezentowała butelki PET wykorzystujące technologię Oxbar zmiatającą wolne rodniki tlenu. Butelki wyposażone są w aktywną barierę, która opóźnia proces utleniania wina, gdyż zapobiega przenikaniu tlenu przez ścianki butelki. Jak twierdzi Constar technologia ta wydłuża dopuszczalny okres magazynowania do ponad roku.

Constar zaprezentował butelki PET do czerwonego wina o pojemnościach 187 ml, 375ml, 750ml, 1L i 1,5L. Butelki są dostępne jako przezroczyste lub w kolorze zielonym. Constar oferuje również plastikowe i aluminiowe nakrętki, które umożliwiają wielokrotne otwieranie i zamykanie butelek. Firma twierdzi, że pracuje również nad innymi typami zamknięć przeznaczonymi specjalnie do wina.

Czytaj więcej: Butelki 158