Konferencja o wytłaczaniu folii i kompoundowaniu

Konferencja o wytłaczaniu… Wytłaczanie folii opakowaniowej oraz technologie kompaundowania będą głównymi tematami seminarium technicznego, które za kilka dni odbędzie się w Warszawie.

Wydarzenie zaplanowane na 3 marca przygotowuje Włoski Instytut Handlu Zagranicznego, będący sekcją promocji handlu Ambasady Republiki Włoskiej wspólnie z włoskim Stowarzyszeniem Producentów Maszyn do Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Assocomaplast oraz ze współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Spotkanie odbędzie się w hotelu Marriott. Jego cel to przybliżenie innowacyjnych technologii przeznaczonych do wytłaczania folii opakowaniowej oraz technologii kompaundowania.

Podczas sesji na temat ekstruzji folii opakowaniowej zostanie omówiona aktualna sytuacja na rynku polimerów do produkcji folii opakowaniowej. Ponadto zostaną szczegółowo zaprezentowane zagadnienia techniczne związane z surowcami i innowacyjnymi technologiami takie jak kryteria wyboru polimerów w zależności od rodzaju folii i jej zastosowań, technologie wytłaczania folii rozdmuchiwanej i wylewanej, oprzyrządowanie do produkcji folii jedno i wielowarstwowej, automatyzacja linii wytłaczarkowych, testy jakości i normy.

Druga sesja będzie dedykowana technologiom kompaundowania. Tutaj będzie można zapoznać się z różnego typu kompaundami, TPE, technologiami do produkcji kompaundów oraz wadami i zaletami ich stosowania.

Wykładowcą będzie włoski ekspert od technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych, Gianmarco Cortivo, pracujący w CESAP, czyli Centrum Rozwoju Zastosowań Tworzyw Sztucznych. Zrzeszenie Assocomaplast poprzez CESAP organizuje techniczne kursy szkoleniowe oraz prowadzi badania w zakresie nowych technologii przetwórstwa i nowych materiałów.

Włoski Instytut Handlu Zagranicznego (ICE) to włoska agenda rządowa o statusie dyplomatycznym, której zadaniem jest promocja współpracy handlowej i przemysłowej, publikacja informacji o technologii Made in Italy oraz upowszechnianie wiedzy o gospodarce włoskiej. Centrala Instytutu znajduje się w Rzymie, zaś sieć ponad 100 zagranicznych biur ICE obejmuje cały świat.

ICE Polska w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych zorganizowało w ostatnich latach kurs szkoleniowy na temat ekstruzji rur. Ponadto planuje zaproszenie polskich firm na najbliższe targi technologii służących przetwórstwu tworzyw sztucznych PLAST ’09 w Mediolanie.

Czytaj więcej:
Folia 349