Konica Minolta wprowadza na rynek nowy spektrofotometr

Konica Minolta wprowadza na…

Konica Minolta ogłosiła dziś, że latem 2024 r. wprowadzi na rynek pionowe, lekkie, przenośne spektrofotometry CM-17d i CM-16d. CM-17d to pierwszy przenośny instrument Konica Minolta, który zawiera elektroniczny wizjer, ułatwiający precyzyjne pozycjonowanie na próbkach, które zwykle byłyby uważane za trudne; CM-16d ma ograniczony zestaw funkcji i atrakcyjny stosunek ceny do wydajności. Urządzenia te doskonale sprawdzają się w pomiarach małych próbek oraz tych o zakrzywionych lub wzorzystych powierzchniach, stanowiąc idealne rozwiązanie dla wymagań pomiaru koloru w wielu środowiskach. CM-17d i CM-16d są następcami modeli CM-700d i CM-600d, które są szeroko stosowane w zakładach rozwojowych i produkcyjnych na całym świecie.

Instrumenty te zostały opracowane, aby pomóc naszym klientom zmaksymalizować korzyści płynące z cyfrowych danych kolorów w kontroli jakości, produkcji lub badaniach i rozwoju w różnych dziedzinach, w tym w motoryzacji, technologii, kosmetykach, farbach, tworzywach sztucznych, materiałach budowlanych i tekstyliach.

Spektrofotometr CM-17d

1. Konstrukcja zorientowana na użytkownika

Spektrofotometr CM-17d został zaprojektowany z myślą o prostej obsłudze. Ergonomicznie zaprojektowany uchwyt jest łatwy do trzymania i umożliwia obsługę jedną ręką. Wizjer kamery ułatwia pozycjonowanie w celu zapewnienia dokładnych pomiarów i wydajności operatora. Nowoczesny interfejs użytkownika i wyświetlacz sprawiają, że przyrząd jest łatwy w użyciu do codziennych zadań lub szkolenia nowych operatorów. Bezprzewodowe połączenie przez bezprzewodową sieć LAN i Bluetooth umożliwia operatorowi wydajną pracę niezależnie od środowiska lub próbki.

2. Zwiększona dokładność przy zachowaniu kompatybilności danych

CM-17d oferuje lepszą zgodność między instrumentami i powtarzalność, przy jednoczesnym zachowaniu kompatybilności danych z CM-700d. Czas pomiaru został skrócony o około 30% w porównaniu z poprzednim modelem.

cm-17d-p11

3. Codzienna wydajność i niezawodność

Stacja dokująca posiada wbudowany pojemnik do kalibracji zera i przechowywania białej nasadki kalibracyjnej, dzięki czemu urządzenie jest zawsze gotowe do użycia i przechowywane w schludny i bezpieczny sposób.

4.Funkcja kompensacji długości fali

CM-17d jest wyposażony w funkcję Wavelength Analysis&Adjustment (WAA) firmy Konica Minolta, która automatycznie kompensuje odchylenia od długości fali (może to być spowodowane uderzeniem podczas użytkowania, zmianami temperatury otoczenia itp.) Zapewnia to dodatkową wiarygodność i pewność danych pomiarowych przez cały rok.

5.Zarządzanie danymi kolorów za pomocą SpectraMagic NX2

Połączenie z oprogramowaniem do zarządzania kolorami SpectraMagic NX2 umożliwia przechowywanie, analizę i komunikację cyfrowych danych dotyczących kolorów przy użyciu standardowych indeksów kolorów. Nowa funkcja szablonów QC pomaga właścicielom projektów kontrolować parametry pomiarów i komunikacji ze współpracownikami i partnerami w łańcuchu dostaw.


Czytaj więcej: