LASELEC znakuje przewody elektryczne laserem UV

LASELEC znakuje przewody elektryczne laserem UV
Identyfikowanie przewodów elektrycznych laserem UV gwarantuje uzyskanie oznakowania nieścieralnego, w przeciwieństwie do tuszu, który może się zetrzeć, a także nieagresywnego dla izolacji, w przeciwieństwie do znakowania tłoczeniem na gorąco.

LASELEC projektuje i produkuje urządzenia do znakowania przewodów laserem nadfioletowym.

Serie ULYS i MRO zostały zaprojektowane przez LASELEC, aby sprostać nowym zapotrzebowaniom dużych firm przemysłowych z branży aeronautyki, wykorzystujących kable. Jako niezawodne i nowatorskie, systemy znakowania kabli laserem UV spółki LASELEC są obecnie szeroko stosowane w programach cywilnych i wojskowych takich grup, jak AgustaWestland, Airbus, ATR, Boeing, Dassault, Embraer, Eurocopter, Pilatus, Sogerma, T.A.I… a także przez ich większych podwykonawców.

Producenci statków powietrznych mają do czynienia z prawdziwym dylematem. Aby jumbo jet działał właściwie, potrzeba do niego ponad 200 km przewodów elektrycznych (108 mil). Każdy odcinek kabla powinien być identyfikowalny, aby uprościć czynności konserwacyjne. Oczywiste jest, że poszczególne kable nie mają identycznych cech. Różnią się właściwościami fizycznymi i elektrycznymi, rodzajem izolacji, długością i przekrojem. Oznakowanie kabli laserem UV zapewnia możliwość identyfikowania pochodzenia kabli w razie nieoczekiwanej usterki elektrycznej przez zagwarantowanie użytkownikom nie tylko nieścieralnego i nieagresywnego oznakowania, ale także spełnienia wymogów związanych z rozwijaniem i cięciem kabla.

Dzisiejszym celem budowniczych jest ograniczenie ciężaru samolotów, co wymaga od współpracujących z nimi producentów kabli wytwarzania przewodów cieńszych, o mniejszych wymiarach i o znacznie cieńszej izolacji. System znakowania kabli laserem UV firmy LASELEC doskonale odpowiada tym nowatorskim produktom. Gamy urządzeń ULYS (serie średniej i dużej wielkości) oraz MRO 200 (małe serie) oferują technologię laserową, która została już z powodzeniem wykorzystana i jest jedyną na rynku jeśli chodzi o znakowanie cienkich przewodów.

Wysoki wskaźnik produktywności maszyn ULYS i MRO 200, ich elastyczność a także prostota w użyciu są również dostosowane do licznych zastosowań przemysłowych z dziedziny high-tech (kolejnictwo, przemysł kosmiczny, samochodowy, obronny…).

LASELEC oferuje swoje produkty ULYS™ oraz MRO 200 na całym świecie za pośrednictwem sieci dystrybutorów oraz niedawno otwartej w Stanach Zjednoczonych filii.

W celu uzyskania więcej informacji skontaktować się z:

LASELEC
Marie-Line Clémençon Laval
105, avenue du Général Eisenhower
BP 1205
31037 Toulouse Cedex
Tel.: 33 5 61 19 46 46 / fax : 33 5 61 19 46 44
E-mail: laselec@laselec.com
Strona internetowa: www.laselec.com

Czytaj więcej: Znakowanie 25