Lepsza absorpcja dzięki opakowaniom LINstar Plus

Lepsza absorpcja dzięki opakowaniom LINstar Plus
Firma Linpac, producent opakowań do świeżej żywności, wprowadziła do swojej oferty opakowania LINstar Plus, pozwalające na uzyskanie bardzo korzystnej prezentacji produktów. Opakowania LINstar Plus mają bardzo dobre wskaźniki chłonności, zapobiegając wyciekom z opakowań soków mięs, ryb i drobiu. Chłonący płyny rdzeń usuwa soki dzięki opatentowanej, unikatowej technologii, przenosząc na nowy poziom rozwiązania wykorzystania folii ze spienionego polistyrenu. Uzupełnieniem oferty tacek są odpowiednie folie, w tym folie PVC LINwrap, stanowiąc całościowe rozwiązanie do pakowania.

- Rozwiązanie LINstar Plus poszerza ofertę LINstar i zostało opracowane dla tacek laminowanych po wewnętrznej i zewnętrznej stronie - mówi Piotr Bączkowski, dyrektor generalny Linpac na obszar Europy Centralnej i Wschodniej. - W nowej technologii zastosowano strukturę pianki otwarto- i zamkniętokomórkowej, która ma większą chłonność i wytrzymałość. Nasze tacki LINstar Plus stanowią najnowocześniejsze rozwiązanie w obszarze produktów ze spienionego polistyrenu (EPS).

Chłonny rdzeń LINstar Plus znacznie poprawia prezentację opakowania, wchłaniając soki i zapewniając, że nie wyciekną one na półkę lub do torby klienta, co w konsekwencji pomaga zredukować koszty wewnętrzne sklepów i straty żywności. Dzięki laminowaniu folią produkt nabiera charakteru najwyższej jakości, co w porównaniu z podobnymi produktami przekłada się na większe zadowolenie klientów i większą sprzedaż.

- Producenci opakowań muszą stawić czoło wyzwaniu, jakim jest zmniejszenie zużycia materiału do opakowań i strat żywności w całym łańcuchu dostaw, a tacki LINstar Plus doskonale się do tego nadają - mówi Bączkowski. - Nasze rozwiązanie pomaga dłużej utrzymać jakość i świeżość pakowanych produktów w porównaniu do innych, podobnych tacek absorpcyjnych na rynku. Oznacza to dużo lepszą prezentację produktu na półce, ale także, co ważniejsze, redukuje straty sprzedawców wynikające ze spadku jakości i generowania odpadów.

Linpac oferuje swoje opakowania w szerokiej palecie barw, przy dużej głębi kolorów. Dostępnych jest wiele rozmiarów dostosowanych do pakowania mięs, ryb i drobiu. Tacki LINstar Plus nadają się także do stosowania w ręcznych i automatycznych maszynach do owijania folią rozciągliwą.

Firma oferuje swoim klientom pomoc techniczną w zakresie rozwiązań do pakowania z zastosowaniem folii i tacek, zapewniając maksymalną wydajność automatycznych linii pakujących, co zwiększa szybkość pracy, wolumen i wydajność.

Linpac


Czytaj więcej: Opakowania 1103