Licencjobiorca patentu na opakowanie poszukiwany

Licencjobiorca patentu na opakowanie poszukiwany
Właściciel patentu na opakowanie szuka osób lub podmiotów, które zajęłyby się skojarzeniem patentu z odpowiednią firmą - licencjobiorcą. Innymi słowy zależy mu na znalezieniu partnera, który wdroży projekt do produkcji.

- Zajmujemy się współpracą i promowaniem marki w ramach sprzedaży patentu P 383844 oraz dzielenia licencji P 383844. Ochrona prawna obejmuje różnego typu pojemniki wykonane z rozmaitych materiałów np. metalu, szkła, tworzyw sztucznych, papieru, o rożnych kształtach. Mogą to być butelki, słoje, puszki, kubki jednorazowe. Wszystkie one charakteryzują się tym, że posiadają wyprofilowane dno z trzpieniem. Dno stanowi wnękę przeznaczoną do umieszczania płyt CD oraz DVD. Zazwyczaj ze względu na rozmiar opakowania jest to CD/DVD o średnicy 80 mm tj. CD/DVD mini - mówi Paweł Kalinowski, twórca projektu.

opakowanie według patentu

Jakie możliwości stwarza, chronione prawem i prezentowane rozwiązanie techniczne?

- Gwarantuje promocję i umocnienie już istniejącej na rynku marki, a także pozwala stworzyć i wykreować całkowicie nową markę. Przynosi też liczne zalety informacyjne, marketingowe oraz okolicznościowe - dodaje Paweł Kalinowski.

Opatentowane opakowanie

Jeśli chodzi o walory promocyjne, to poprzez załączone dodatki w postaci płyty CD/DVD możliwe jest poszerzenie oddziaływania marki na klienta. Na załączonych nośnikach można umieścić rozwinięte treści kojarzone z firmą bądź produktem np. gry komputerowe, dzwonki, filmy, muzykę.

Opakowania są tanie w zastosowaniu szczególnie w przypadku puszek, tub i kubków jednorazowych. Dzieje się tak ponieważ naturalny kształt wymienionych przedmiotów stanowi wymagane wgłębienie w dnie. Wystarczy umocować trzpień z tworzywa sztucznego i umieścić na nim płytę CD lub DVD. Innego rodzaju opakowania formowane jednolicie wymagają jedynie załączenia płyty CD lub DVD we wnęce dna pojemnika. O ile zachodzi taka potrzeba w specjalnych wariantach może być też zastosowane przykrycie dna pokrywą bądź zabezpieczenie go folią.

Rodzaje opakowań, które mogą mieć zastosowanie w P383844