Lifocolor Farbplast wydał w Bydogszczy 2 mln euro

Lifocolor Farbplast wydał w Bydogszczy 2 mln euro
Lifocolor Farbplast zwiększa aktywność na polskim rynku koncentratów barwiących.

Firma sfinalizowała swoją inwestycję w Bydgoszczy. Niebawem na terenie tamtejszego Parku Przemysłowo-Technologicznego zacznie działać nowy zakład produkcyjny spółki. Zostaną w nim zainstalowane nowe wytłaczarki do produkcji koncentratów, które ponad trzykrotnie zwiększą zdolności produkcyjne spółki. Jednocześnie jej przestrzeń magazynowa wzrośnie do 3 tys. mkw. Wartość inwestycji to 2 mln euro.

Lifocolor produkuje i sprzedaje przedmieszki i mieszanki barwników dla zakładów przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych. W firmie wytwarzane są przedmieszki substancji barwiących, uszlachetniających i funkcyjnych do wielu typów zastosowań. Główni odbiorcy to producenci opakowań, zabawek, tworzyw technicznych oraz zakłady przemysłu motoryzacyjnego.

Aktualna baza kolorów firmy Lifocolor zawiera ponad 50 tys.
udokumentowanych receptur barwników i efektów, usystematyzowanych według poszczególnych rodzajów tworzyw sztucznych.

Firma działa w naszym kraju od 20 lat. Jest spółką - córką niemieckiego przedsiębiorstwa Lifocolor Farben. Cała grupa dysponuje obecnie pięcioma zakładami na terenie Europy. Obok bydgoskiego, posiada także dwie fabryki w Niemczech, jedną w Czechach i jedną we Francji. Oprócz sprawdzonych już rozwiązań rynkowych opracowywane, produkowane i sprzedawane są także produkty z surowców nowej generacji takich jak WPC, polimery ulegające biodegradacji oraz inne kompozyty włókien naturalnych.