Lindner na targach IFAT 2024

Lindner na targach IFAT 2024

Na tegorocznych targach IFAT w hali B6, stoisko 251/350, Lindner zaprezentuje innowacje produktowe w zakresie rozdrabniania, a także wydajne rozwiązania systemowe. Nacisk zostanie położony na klasyczne materiały wejściowe, takie jak stałe odpady handlowe, przemysłowe i komunalne, odpady drzewne i złom oraz mechaniczny i chemiczny odzysk tworzyw sztucznych. Podczas wykładu eksperckiego na Orange Stage Lindner zaprezentuje również innowacyjne podejścia do skutecznego zaspokajania potrzeb w zakresie recyklingu chemicznego.

"Be A Waste Transformer" - mając na uwadze tę przewodnią zasadę, Lindner koncentruje się na kliencie, jego indywidualnych potrzebach i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań. Jako pionier recyklingu i producent z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu odpadami i recyklingu tworzyw sztucznych, Lindner czerpie z rozległej wiedzy specjalistycznej.

Innowacje w procesie recyklingu

Lindner zaprezentuje dwa nowe produkty na targach IFAT 2024. Nowy stacjonarny rozdrabniacz uniwersalny z technologią dwuwałową jest przeznaczony głównie do odpadów drzewnych, odpadów przemysłowych i handlowych oraz złomu. Drugi innowacyjny produkt, półmobilny rozdrabniacz jednowałowy z napędem elektrycznym i niezależnym napędem gąsienicowym, obejmuje jeszcze szerszy zakres materiałów wejściowych dzięki modułowemu systemowi cięcia. - Z niecierpliwością czekamy na prezentację naszego półmobilnego rozdrabniacza jednowałowego. Modułowy system tnący zapewnia maksymalną elastyczność. W zależności od strumienia materiału i wymagań dotyczących materiału wyjściowego, można wybrać system noży lub ostrzy. Te dwa warianty rotora zaprezentujemy również na targach IFAT 2024 - mówi Gerd Tischner, kierownik sprzedaży w firmie Lindner.

Innowacje w systemach tnących

Seria Komet, będąca punktem odniesienia w rozdrabnianiu wtórnym, oferuje większą łatwość konserwacji dzięki przykręcanym uchwytom noży. Ponadto zaprezentowana zostanie nowa para wałów Urraco, która została opracowana specjalnie do recyklingu złomu i znacznie zwiększa wydajność. Stosowana jako rozdrabniacz wstępny przed młynem młotkowym lub rozdrabniaczem z przepływem krzyżowym, znacznie maksymalizuje wydajność młyna młotkowego i zmniejsza potrzebę konserwacji.

Rozwiązania systemowe do recyklingu mechanicznego i chemicznego

Jako producent urządzeń i środków do rozdrabniania, Lindner od dziesięcioleci posiada własny dział inżynieryjny, który oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie recyklingu mechanicznego i chemicznego. Portfolio obejmuje zarówno odpady komercyjne i przemysłowe, jak i szeroką gamę tworzyw sztucznych, zastosowania suche i mokre oraz recykling chemiczny. - Od 2003 roku wdrażamy kompleksowe rozwiązania dla standardowych zastosowań, takich jak odpady komercyjne i przemysłowe, odpady wielkogabarytowe itp. Dostarczamy zarówno pojedyncze rozdrabniacze, jak i kompleksowe projekty instalacji. Nasze doświadczenie oznacza, że zajmujemy się również szerokim zakresem mokrych i suchych zastosowań mechanicznych w odzyskiwaniu tworzyw sztucznych - dostarczając rozwiązania od rozdrabniania, sortowania i mycia po granulację. Niezależnie od tego, czy chodzi o folie, sztywne tworzywa sztuczne, duże worki - recykling wewnętrzny czy poużytkowy - jesteśmy jednym z największych graczy rynkowych w tym segmencie. Cieszymy się również, że nasze rozwiązania są już z powodzeniem stosowane w recyklingu chemicznym i będziemy mówić na ten temat na Orange Stage w tym roku - mówi Michael Lackner, dyrektor zarządzający Lindner.

lindner-recyclingtech-be-a-waste-transformer-ifat-2024
"Bądź przetwórcą odpadów" - mając na uwadze tę zasadę, Lindner koncentruje się na kliencie, jego indywidualnych potrzebach i wdrażaniu kompleksowych koncepcji. Na targach IFAT 2024 Lindner zaprezentuje innowacje w technologii rozdrabniania, a także kompletne rozwiązania do mechanicznego i chemicznego recyklingu szerokiej gamy materiałów nadających się do recyklingu, takich jak odpady handlowe i przemysłowe, odpady drzewne, złom i tworzywa sztuczne.

Reportaże

Forum