Łódź europejską stolicą AGD

Łódź europejską stolicą AGD
HIRSCH Servo ogłosił, że planuje wybudować w Łodzi zakład do produkcji EPS. To już drugi po wrocławskim zakład w Polsce.

Łódź już wkrótce ma szansę stać się europejską stolicą produkcji urządzeń AGD. Dwóch największych producentów z tej branży Bosch i Siemens Hausgeräte (BSH) od kilku lat produkują w Łodzi pralki i zmywarki do naczyń i obecnie planują poszerzyć produkcję o suszarki do ubrań. Włoska Grupa Merloni obecnie produkuje w Łodzi kuchenki i zamierza wybudować nowy zakład do produkcji lodówek. Za dwa lata te dwie firmy zamierzają produkować w Łodzi i w jej okolicach łącznie 4 miliony urządzeń.

HIRSCH Porozell Sp.z o.o. skorzysta na uruchomieniu nowych zakładów i większym zapotrzebowaniu na urządzenia AGD. Długoterminowy kontrakt zawarty z firmą BSH przewiduje dostawę styropianowych kształtek używanych w transporcie jako zabezpieczenie suszarek do ubrań.

Całkowita wartość inwestycji wynosi około 2 miliony euro. Nowy zakład EPS w Łodzi będzie miał roczną wydajność 1500 ton. Uruchomienie produkcji jest planowane na koniec roku 2004.

Czytaj więcej: Maszyny 478