Lżejsze butelki od Amcoru

Lżejsze butelki od Amcoru
Firma Amcor Rigid Plastics, jeden z czołowych producentów opakowań PET, wyprodukował najlżejszą na rynku butelkę o pojemności 64 uncji wykonaną z politereftalanu etylenu. Opakowanie do soków i herbat poprzez zastosowanie nowego wzornictwa i technologii produkcji pozwala zmniejszyć wagę opakowania o 9 gramów w porównaniu do typowej butelki 68-gramowej. Oszczędność wynosi więc aż 13%.

Amcor opracował technologię Powerblock 3.0, zapewniającą lekkość i wytrzymałość butelek w połączeniu z dobrymi właściwościami napełniania i składowania. Pojemniki napełniane na gorąco posiadają szyjkę 38 mm, co pozwala na znaczną oszczędność w porównaniu ze standardowym rozmiarem 43 mm.

- Pojemnik Powerblock 3.0 jest przełomem, ponieważ udało nam się osiągnąć bardzo trwałe opakowanie bez pogarszania właściwości - mówi Michael Lane, główny inżynier Amcor.

Technologia Powerblock 3.0 została opracowana dla opakowań o pojemności 64 uncji, ale Amcor planuje rozszerzyć jej stosowanie także na butelki o innych pojemnościach.

Czytaj więcej: Butelki 160 Opakowania 1104