Materiał Biograde firmy FKuR

Materiał Biograde firmy FKuR
Niemiecki producent tworzyw biodegradowalnych firma FKuR wprowadziła na europejski rynek nowość produktową. Jest to innowacyjny materiał opakowaniowy z zaletami typowych tworzyw ropopochodnych.

Nowość koncernu FKuR o nazwie Biograde V 2091 to surowiec powstały na bazie celulozy. Materiał jest przeznaczony do przetwórstwa w technologii formowania wtryskowego na standardowych maszynach, na których wcześniej pracowano np. z tradycyjnymi poliolefinami.

Biograde składa się w przeważającej ilości z naturalnych składników. To rzecz jasna przesądza o jego biodegradowalności. Charakteryzuje się też ogromną plastycznością, co umożliwia stosowanie go do projektów o rozmaitych wzorach. Jest też całkowicie przezroczysty, co skutecznie umożliwia mu imitowanie szkła i stosowanie go do najbardziej nawet wyszukanych rozwiązań.

Typowym zastosowaniem surowca będzie jednak produkcja opakowań do napojów, a także możliwość zastąpienia szkła w produkcji standardowych naczyń. Warto dodać, że w zakresie wspomnianej już elastyczności i odporności termicznej dochodzącej do 115 st. C materiał dorównuje polistyrenowi, który w odniesieniu do zwykłych tworzyw ma te cechy najmocniej rozwinięte. Ponadto charakterystyka techniczna Biograde pozwala dostrzec, że jest to polimer o długiej drodze przepływu. Jest to ważna zaleta w przypadku formowania cienkich ścian opakowań.

Materiał Biograde firmy FKuR