Materiał opakowaniowy Skropak

Materiał opakowaniowy Skropak
Firma Skropak wprowadziła na polski rynek nowy biodegradowalny materiał opakowaniowy o tej samej nazwie.

Materiał Skropak wykorzystywany jest do tworzenia opakowań, które mają na celu zabezpieczanie przesyłek w transporcie. Materiał, co szczególnie istotne, produkowany jest w naszym kraju w oparciu o tutejsze składniki pochodzenia roślinnego.

To na co szczególnie mocno zwraca uwagę jego producent, to fakt, że produkt jest całkowicie kompostowalny, a proces utylizacji zgodnie z zapewnieniami nie ma powodować zanieczyszczania środowiska naturalnego. Tym samym jest to materiał stanowiący alternatywę dla popularnych wypełniaczy produkowanych na bazie polistyrenu. Po spełnieniu swojej funkcji granulat może być ponownie wykorzystany lub utylizowany poprzez kompostowanie lub rozpuszczenie w wodzie. Nie zawiera toksycznych dodatków. Granulat znajduje już swoje zastosowanie wśród producentów opakowań do akcesoriów dla dzieci, a także kosmetyków i urządzeń elektronicznych.


Rekomendację dla Skropaku w zakresie opakowań biodegradowalnych i przydatnych do kompostowania wydał niedawno Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań - COBRO.

Warto też wiedzieć, że użytkownicy produktu nie podlegają obowiązkowi uzyskania określonego prawnie poziomu odzysku i recyklingu, wynikającego z ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami. Nie jest też w odniesieniu do nich wymagane wnoszenie opłat do organizacji odzysku lub opłat produktowych.

Czytaj więcej: Opakowania 1104

brak
 

Ekologiczny granulat do zabezpieczania przesyłkę w transporcie Skropak. Produkt w 100% biodegradowalny, wykonany na bazie składników pochodzenia roślinnego

Polska