Mauser otwiera fabrykę opakowań w Polsce

Mauser otwiera fabrykę opakowań w Polsce
Znany międzynarodowy producent opakowań przemysłowych, firma Mauser otwiera w Polsce swoją fabrykę.

Mauser swoją inwestycję przeprowadził na Górnym Śląsku w Gliwicach. Lada dzień zacznie działać wybudowany tam zakład. Będzie wytwarzał duże kontenery przemysłowe i beczki o pojemności 120 - 220 litrów. Poprzez inwestycję w naszym kraju Mauser chce lepiej zaopatrywać także rynki w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, Rumunii, Bułgarii, Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii.

Warto wiedzieć, że Mauser należy do globalnych liderów w dziedzinie produkcji opakowań przemysłowych. Jest obecny w 16 państwach na świecie. Firma osiąga obroty na poziomie 1 mld euro i zatrudnia ok. 4 tys. pracowników w blisko 60 fabrykach. Oferuje wszechstronne portfolio rozwiązań opakowaniowych dla odbiorców z branży chemicznej, petrochemicznej, rolniczej i farmaceutycznej, jak również dla przemysłu spożywczego i napojowego.

Produkuje m.in. najmniejsze laboratoryjne buteleczki z tworzyw sztucznych o pojemności 100 mililitrów aż do największych kontenerów typu IBC o pojemności 1250 litrów. Dzięki modułowej koncepcji nasze kompozytowe pojemniki typu IBC mogą być z łatwością dostosowywane do specyficznych wymagań odbiorców.

Firma była jednym z pionierów, którzy sięgali po tworzywa sztuczne w projektowaniu opakowań przemysłowych. Tuż po wprowadzeniu pierwszych w pełni tworzywowych puszek do produktów do smarowania i chemikaliów w latach 60. ubiegłego wieku, Mauser zaprezentował swoją 120 - litrową beczkę z tworzyw sztucznych z otwieraną pokrywą. W 1977 r. wypuścił na rynek jednoczęściową beczkę powstałą w technologii formowania rozdmuchowego, a jej następca z 1990 r. nawet dzisiaj stanowi punkt odniesienia dla wszystkich tego rodzaju opakowań i jest międzynarodowym standardem. W 2002 r. Mauser umieścił na rynku pierwsze trzywarstwowe beczki z przewodzącego tworzywa sztucznego do zastosowań ekstremalnych.aber aber
*.171.75.84

Wysłany: 2012-07-12 21:52:10

A jak zarobki