Medal Plastpol za linię do wytłaczania profili

Medal Plastpol za linię do…
Zintegrowana modułowa linia włoskiej firmy Friul Filiere służąca do wytłaczania profili została nagrodzona medalem targów Plastpol, największej polskiej imprezy dla branży tworzyw sztucznych. Medal dla Friul Filiere był zaledwie jednym z pięciu przyznanych w Kielcach.

Zintegrowane linie do wytłaczania profili Omega S Line po raz pierwszy zostały pokazane podczas jesiennych targów K 2007 w niemieckim Düsseldorfie. Wzbudziły tam bardzo duże zainteresowanie. Po światowej premierze przyszedł czas na zademonstrowania tego rozwiązania na rynku polskim.

Ich cechą charakterystyczną, z którą mogliśmy zapoznać się również na Plastpolu jest fakt, że wszystkie jej elementy: stół kalibrujący, odciąg, piła i stół uchylny zamontowane są na jednym suporcie.

Linia produkowana jest w czterech wielkościach (S1, S2, S3 i S4) i znajduje zastosowanie w produkcji profili do małych, średnich i dużych gabarytów. Linie mogą być wyposażane w cały szereg akcesoriów takich jak piły, gilotyny, elementy przedłużające linie, pompy próżniowe, dystrybutory wody i próżni, które w połączeniu z modułową konstrukcją umożliwiają błyskawiczną zmianę konfiguracji linii.

Stoisko i linia do wytłaczania profili firmy Friul Filiere na targach Plastpol 2008

Linie mogą być montowane w dowolnych konfiguracjach. W zależności od charakteru produkcji linie można wydłużać o dodatkowe stoły kalibrujące. Można również wydłużać stół odbiorczy.

- To co wyróżnia Omega S Line to możliwość szybkiej wymiany poszczególnych podzespołów. W zależności od rodzaju produkowanych profili istnieje możliwość dobrania odpowiedniej wielkości i rodzaju odciągu (taśmowe, klockowe) oraz rodzaju urządzenia tnącego (piła, gilotyna). Ponadto istnieje możliwość zainstalowania perforatora, stacji drukującej i innych urządzeń. Dodatkowo do dyspozycji jest cały szereg akcesoriów takich jak: dodatkowe pompy próżniowe oraz przyłącza do wody. W razie ewentualnej awarii wymianie podlega tylko dany podzespół, co jest dokonywane błyskawicznie - tłumaczyli w Kielcach przedstawiciele firmy.

Do najważniejszych zalet linii Omega S Line zalicza się m.in. możliwości błyskawicznej rekonfiguracji linii dzięki szybkiej wymianie zespołów linii w systemie "plug in", a także posiadanie uproszczonej instalacji elektrycznej - jedna szafa elektryczna steruje tu pracą wszystkich podzespołów linii.

Ponadto linia cechuje się łatwym dostępem do wszystkich podzespołów. Dzieje się tak ponieważ wszystkie elementy są zamontowane na jednym suporcie. Zwartość budowy linii przynosi oszczędność miejsca i pozwala na szybkie zmiany jej położenia linii hali produkcyjnej.

Jak podkreślał w Kielcach producent urządzenia zastosowanie szeregu rozwiązań, w tym unikalnych ślimaków, oznacza że wytłaczarki OMEGA wykazują takie zalety jak choćby oszczędność energii. Następuje ona poprzez zmniejszone zużycie energii elektrycznej o ok. 30 proc. w stosunku do konwencjonalnych wytłaczarek takich samych wielkości. Rozwiązanie przynosi też możliwość wytłaczania wszystkich materiałów termoplastycznych przy użyciu tego samego ślimaka.

Włoska firma Friul Filiere należy do liderów w dziedzinie wytłaczania i ozdabiania tworzyw termoplastycznych. To jedna z niewielu firm na świecie produkujących kompletne linie do wytłaczania.
Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-09-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28