Medal targów Taropak dla Innovia Films

Medal targów Taropak dla Innovia…
Firma Innovia Films otrzymała Medal Targów Taropak 2010 za swój produkt: białą - barwiona, dwuosiowo orientowaną folię polipropylenową RayoForm do etykiet ,,in-mould”.

Wyróżniony na Taropaku produkt przeznaczony jest do etykietowania dużych opakowań i artykułów trwałych. Skrótowo, jak tłumaczyli na stoisku Innovia Films eksperci z tej firmy, zalety folii to doskonała biel, matowa powierzchnia po obu jej stronach, antystatyczność, przydatność do recyklingu wraz z tworzywami poliolefinowymi, zrównoważona orientacja dwuosiowa, możliwość obróbki w arkuszach, brak efektu ,,skórki pomarańczowej” po wtrysku, odporność na działanie wilgoci i olejów oraz podatność na bezpośredni kontakt z żywnością.

Folia RayoForm może być drukowana przy zastosowaniu różnych technik, takich jak
fleksografia, rotograwiura, typografia czy sitodruk. Dzięki wspomnianej antystatyczności
doskonale nadaje się do obróbki w arkuszach techniką litografii. Z kolei za sprawą swojej matowej struktury folia idealnie nadaje się do obróbki w arkuszach. Obie strony folii RayoForm mogą być zadrukowywane.

RayoForm IW to barwiona w masie, biała, dwuosiowo orientowana folia polipropylenowa do etykietowania produkowanych metodą wtrysku pojemników z polietylenu i polipropylenu. Zrównoważona dwuosiowa orientacja folii sprawia, że idealnie nadaje się ona do wycinania etykiet o skomplikowanych kształtach przeznaczonych do pojemników wielopowierzchniowych, jak też i do mniej wymagających form cylindrycznych. Zrównoważona orientacja folii pozwala również zmniejszyć ryzyko odkształceń etykietowanych pojemników.


Czytaj więcej: Folia 333