Międzynarodowy salon Ferromatik na targach K

Kolejną prezentowaną wtryskarką będzie hybrydowa maszyna z serii F. Wtryskarka F350 z siłą zwarcia do 3.500 kN punktuje w dziedzinie prędkości. Wyposażona w hydrauliczną jednostkę wtryskową Advanced Performance APh 70 współpracować będzie
z 64-gniazdową formą firmy Corvaglia (Eschlikon, Szwajcaria). Efektem będzie produkcja 64 nakrętek do napojów o średnicy 33 mm
i wadze jednostkowej 2,6 g w cyklu 4,5-sekundowym. Separacja pomiędzy dobrymi a złymi detalami odbywa się z boku maszyny, za pomocą optycznej kontroli jakości firmy IMD Vista (Brugg, Szwajcaria).

Trzecią prezentowaną maszyną modułowej serii F na stoisku Ferromatik Milacron będzie w pełni elektryczna wtryskarka do technologii kostkowej F270 CUBE o sile zwarcia 2.700 kN (forma dostarczona z firmy Foboha).

- Z premierą pierwszej w pełni elektrycznej wtryskarki do technologii kostkowej podkreślamy zalety w elastycznych rozwiązaniach systemów obrotowo-piętrowych, które doskonalimy już od ponad 15 lat - mówi dr Thorsten Thümen, dyrektor działu Research & Development.

Wtryskarka F270


F270 CUBE posiada prześwit między kolumnami wynoszący 750 x 750 mm. W części środkowej obraca się forma kostkowa, napędzana elektryczną jednostką obrotową. Każda ze stron kostki posiada 8+8 gniazd. Wtryskarka wyposażona jest w główną jednostkę wtryskową General Performance GPe 50 i drugą jednostkę wtryskową GPe 45, która zamocowana jest na płycie ruchomej montażu formy. Obie jednostki napędzane są elektrycznie.

W każdej z dwóch linii łączenia formy kostkowej produkowanych będzie równocześnie osiem zakrętek w sekcji dolnej jak i osiem zakrętek w sekcji górnej.

Czytaj więcej: Targi 791 Wtryskarki 442