Mikrocząsteczki suchego lodu ułatwiają czyszczenie form

Mikrocząsteczki suchego lodu…

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Fakuma, które odbyły się w dniach 16-20 października w Friedrichshafen w Niemczech zwiedzający mogli zapoznania się z najnowszą linią Cold Jet "Plastics Edition", która jest już dostępna na rynku.

Stoisko Cold Jet przyciągnęło setki odwiedzających z całego świata, którzy zainteresowani byli najnowszą technologią czyszczenia suchym lodem wykorzystywaną w przemyśle tworzyw sztucznych. Na stoisku Cold Jet tajniki technologii zgłębiał ekspert zastosowania suchego lodu w tworzywach, Steve Wilson z siedziby głównej Cold Jet w Stanach Zjednoczonych. Odpowiadał na pytania odwiedzających odnośnie urządzeń i akcesoriów dostosowanych do ich aplikacji, zaprojektowanych specjalnie w celu skrócenia przestojów i zwiększenia skuteczności czyszczenia form w przemyśle tworzyw sztucznych
i gumy.

Odwiedzający mogli zobaczyć zintegrowany system czyszczący - specjalną edycję urządzenia i3 MicroClean połączonego z robotem, pokazujący automatyzację czyszczenia form do tworzyw, form do preform PET oraz gratowania i przygotowania powierzchni przed malowaniem.

cold jet

Ze względu na ilość odwiedzających zainteresowanych czyszczeniem przemysłowym, targi Fakuma 2018 dla firmy Cold Jet zakończyły się absolutnym sukcesem.

- Już pierwszego dnia zdaliśmy sobie sprawę, że Fakuma przekroczy nasze oczekiwania - powiedział Dietmar Juchmes, Dyrektor Generalny Cold Jet GmbH. - Prezentacja na żywo technologii mikrocząsteczek suchego lodu zapewniającej lepsze, szybsze, bezpieczniejsze, cichsze, nieabrazyjne i bardziej wydajne czyszczenie przy najniższym zużyciu mediów (lodu i powietrza) zawsze przyciąga uwagę. W rezultacie zwiedzający zrozumieli, że czyszczenie suchym lodem za pomocą mikrocząsteczek (cząstki lodu <0,1 mm), w przeciwieństwie do innych metod czyszczenia, zwiększa zysk i wydajność, wydłuża żywotność form i obniża koszty. Wielką atrakcją dla naszych odwiedzających była również możliwość samodzielnej obsługi maszyny, testowania różnych jej parametrów i sprawdzenia bezpośrednio rezultatów - dodał Dietmar Juchmes.

- Naszym zadaniem, jako światowego lidera w dziedzinie systemów do czyszczenia i produkcji suchego lodu, jest słuchanie potrzeb naszych klientów i ulepszanie maszyn w celu rozwiązania ich problemów z czyszczeniem i przygotowaniem powierzchni - powiedział Steve Wilson. - Dlatego stworzyliśmy dedykowaną dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych specjalną linię Plastic Edition.

system do czyszczenia suchym lodem

Klienci firmy Cold Jet z powodzeniem korzystają z tego rozwiązania. Firmie Diehl Stiftung & Co. KG z Norymbergii udało się skrócić czas czyszczenia o 93% w stosunku do poprzednio stosowanej metody dzięki zastosowaniu systemów Cold Jet. Firma Werner Breitschädel GmbH z Bad Endorf również skróciła czas czyszczenia o 93%. Natomiast w firmie Marquardt GmbH z Rietheim oszczędności są nawet większe i sięgają 97%.

Proces czyszczenia firmy Cold Jet zapewnia nieabrazyjną i przyjazną dla środowiska metodę, która pozwala użytkownikowi na czyszczenie form i innych detali w ułamku sekundy, wydłużając cykle między konserwacją i zapobiegając powstawaniu przebłyszczeń, czy uszkodzeń formy. Ponadto formy można czyścić bez konieczności demontażu, w temperaturze roboczej, bez użycia wody i chemikaliów.

czyszczenie suchym lodem


Źródło: Cold Jet


Czytaj więcej:
Cold Jet to światowy lider w technologii
 

Cold Jet to światowy lider w technologii czyszczenia suchym lodem i produkcji suchego lodu, opracowujący niezawodne systemy czyszczenia, które znajdują zastosowanie w każdej branży

Polska