Milacron rozbudowuje zakłady w Czechach

Milacron rozbudowuje zakłady w Czechach
Firma Milacron poinformowała o znacznej ekspansji zakładów wytwarzających produkty marek Uniloy, DME i Tirad w Czechach. Inwestycje o łącznej wartości 16 mln euro prowadzone są w obiektach produkcyjnych i dystrybucyjnych w miejscowościach Šašovice i Polička.

- Ekspansja i inwestycje w Europie są niezbędne w celu wspierania naszej rosnącej bazy klientów - powiedział John J. Gallagher z firmy Milacron. - Obiekty w Czechach umożliwiają nam zaoferowanie większego wsparcia, większej elastyczności i większych zapasów produktów, przy jeszcze krótszych czasach dostaw. Są to usługi, które - według nas - są kluczowe na tym rynku.

Rozbudowa zakładów w miejscowości Šašovice (kraj południowomorawski), startująca w kwietniu br., będzie obejmowała powiększenie obecnego zakładu Tirad o 1 tys. m kw. oraz otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego o powierzchni 3 tys. m kw. Łącznie inwestycja ta szacowana jest na ponad 5 mln euro. Tirad jest producentem precyzyjnych form do przetwórstwa tworzyw, a przeprowadzona rozbudowa ma pomóc w zwiększeniu oddziaływania marki DME i Tirad.

Ponadto rozbudowywane są zakłady produkujące systemy maszyn do rozdmuchu w miejscowości Polička w kraju pardubickim. Po rozbudowie obiekt ma stać się jednym z czołowych zakładów działających w branży formowania rozdmuchowego o światowej klasie. Zostanie on otwarty w tym miesiącu i będzie liczył ponad 11 tys. m kw., z możliwością dalszej rozbudowy w przyszłości. Budowa zakładów, które działać będą w systemie Lean Manufacturing, pochłonęła ponad 11 mln euro.

- Nowy obiekt w miejscowości Polička nie tylko zapewni nam elastyczność i przestrzeń do produkcji naszej pełnej gamy technologii maszyn do rozdmuchu, ale stanowić będzie również znaczący krok naprzód w naszych planach, aby stać się globalnym dostawcą systemów takich maszyn - powiedział Ron Krisanda, przedstawiciel firmy. - W chwili obecnej nasze podejście rynkowe ma tendencję do zorientowania regionalnego, przez co nie wykorzystujemy w pełni technologii, zasięgu i najlepszych praktyk Milacron.