Milar - kleje i uszczelniacze dla kolejnictwa

Milar - kleje i uszczelniacze…

Kolejnictwo to jedna z branż, gdzie kwestie bezpieczeństwa stanowią jeden z najbardziej istotnych aspektów branych pod uwagę w procesie projektowania i wykonywania elementów oraz ich połączeń. Wymagania niezawodności, trwałości i szczelności połączenia, wraz z zapewnieniem odpowiedniej ochrony przeciwogniowej lub niepalności, to wysoko postawiona poprzeczka przed producentami klejów i uszczelniaczy. 

Wymagania materiałowe dotyczące ochrony przeciwpożarowej dla poszczególnych poziomów zagrożenia w branży kolejowej, ujednoliciła i reguluje wprowadzona kilka lat temu europejska norma EN 45545-2, zapewniając tym samym bezpieczeństwo osób korzystających oraz urządzeń stosowanych w kolejnictwie.

Firma Milar, jako jeden z czołowych dostawców specjalistycznych produktów chemicznych, oferuje klientom gamę materiałów spełniających wymagania normy EN 45545-2.

W ofercie firmy znalazły się m. in.:jednoskładnikowy uszczelniacz silikonowy dostępny w kolorach: białym, szarym oraz czarnym,  zgodny z normą EN 45545-2, HL1(R22), HL2(R23), HL3(R24) o nazwie handlowej DOWSIL 7091 oraz kleje marki Scigrip serii SG 230, SG 300 oraz SG 800 do szeregu zastosowań profesjonalnych, w różnych wariantach kolorystycznych oraz z różnymi czasami utwardzania, zgodne z normą EN 45545-2.

Milar jest przedsiębiorstwem należącym do niemieckiej grupy Biesterfeld - dystrybutora produktów chemicznych w Europie. Firma działa na polskim rynku od 1990 roku, oferując materiały do produkcji kompozytów, tworzywa narzędziowe, kleje, smary, rozdzielacze oraz gumy silikonowe, mieszanki gumowe i dodatki do gum.
Dystrybutor materiałów do produkcji kompozytów
 

Dystrybutor materiałów do produkcji kompozytów, tworzyw narzędziowych, klejów i wielu innych

Polska