Misja gospodarcza do Uzbekistanu

Misja gospodarcza do Uzbekistanu
Wyjazd do Taszkentu i Fergany w ramach misji gospodarczej do Uzbekistanu odbędzie się w dniach 2-6 kwietnia br. Misję organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Taszkencie. Przewodniczyć jej będzie Andrzej Dycha, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Do udziału w misji zaproszone zostały firmy przede wszystkim z szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej (m.in. przetwórstwo, minitechnologie, chłodnie, przenośne magazyny dla art. rolno-spożywczych, przechowalnictwo owoców i warzyw, urządzenia zraszające i nawadniające), maszyn i urządzeń, opakowań, oraz z branży energetycznej.

Wstępny program misji obejmuje między innymi:
  • Udział przedsiębiorców w XIII Uzbekistańskiej Wystawie Międzynarodowej "Przemysł spożywczy" - WorldFood Uzbekistan-2013 i VIII Uzbekistańskiej Wystawie Międzynarodowej
    "Gospodarka Rolna" - AgroWorld Uzbekistan-2013 na stoisku Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Taszkencie. Uczestnicy misji będą mieli również możliwość zwiedzenia międzynarodowych wystaw: "Opakowania przemysłowe, tara i druk - Upak Uzbekistan 2013", "Przemysł chemiczny - Chemie Uzbekistan 2013" oraz "Przemysł tworzyw sztucznych - PlastexUzbekistan-2013".
  • Udział w giełdzie kooperacyjnej z udziałem polskich i uzbeckich firm organizowanej w Taszkencie przez PARP, WPHI oraz Izbę Przemysłowo-Handlową Republiki Uzbekistanu.
  • Udział w seminarium na temat rynku Uzbekistanu zorganizowanym w Taszkencie przez PARP i WPHI.
  • Udział w Forum Inwestycyjnym w Ferganie.

Udział w misji gospodarczej jest okazją nawiązania i zacieśnienia kontaktów biznesowych z zagranicznymi przedsiębiorcami, promocji firmy na rynku zagranicznym oraz wymiany doświadczeń z zagranicznymi ekspertami i przedstawicielami biznesu.

Więcej informacji na temat misji można znaleźć na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.