Moce opakowaniowe Grupy Kęty wzrosną o 2,5 tys. ton rocznie

Moce opakowaniowe Grupy Kęty wzrosną o 2,5 tys. ton rocznie
Grupa Kęty rozpoczęła inwestycję w zwiększanie mocy produkcyjnych swojego segmentu opakowań giętkich. W wyniku ponoszonych inwestycji wzrosną one o 15 proc.

Jak informują cytowani przez PAP przedstawiciele Kęt, w segmencie opakowań giętkich kontynuowane są rozpoczęte wcześniej działania. Alupol Packaging, bo taka jest nazwa segmentu opakowaniowego, inwestuje w zwiększenie mocy produkcyjnych. Spółka uruchomiła już specjalistyczną drukarkę rotograwiurową i ekstruder tandem. Dodatkowo w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tychach wybudowano nowy zakład dedykowany do produkcji metalizowanych, wielowarstwowych, wysokobarierowych folii tworzywowych. Tym samym jej moce wytwórcze podskoczą o ok. 15 proc. z poziomu 20-22 tys. ton obecnie.

Kwota inwestycji poniesionych na rozwój wyniosła w minionym roku 20 mln zł. W bieżącym roku będzie to już 30 mln zł. To ważna informacja, bo wcześniej Kęty rozważały możliwość sprzedaży biznesu opakowaniowego. W 2010 r. firma zdecydowała jednak, że do 2015 r. segment opakowań giętkich będzie rozwijany w ramach grupy. Wiadomo przy tym, że dalsze decyzje co do przyszłości segmentu będą podejmowane po 2014 r., a póki co pozostaje on w grupie.

Grupa Alupol Packaging wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Kęty jest największym producentem opakowań giętkich w kraju.

Czytaj więcej: Opakowania 1097 Rynek 828