Mondi wyprodukuje więcej saszetek giętkich

Mondi wyprodukuje więcej saszetek…
Grupa Mondi zwiększyła swoje możliwości produkcyjne w zakresie saszetek giętkich. Dzięki modernizacji swojego polskiego zakładu w Solcu firma może teraz produkować tam saszetki z korkiem. Pozwoli to sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku europejskiego na opakowania elastyczne.

Rynek saszetek stojących znacznie rośnie na całym świecie z powodu wielu korzyści, jakie tego typu opakowania zapewniają użytkownikom końcowym w porównaniu z pojemnikami sztywnymi - szacuje się, że do 2020 roku globalny rynek osiągnie 38 milionów jednostek. Rosnąca popularność tych opakowań wynika z wygody ich użytkowania, większej ochrony produktu oraz precyzyjnego dozowania. Na przykład opakowania z funkcją wielokrotnego zamknięcia w połączeniu z właściwościami barierowymi zastosowanych folii znacznie wydłużają okres trwałości produktów i ograniczają ryzyko zanieczyszczenia czynnikami zewnętrznymi. Precyzyjne dozowanie minimalizuje ilość odpadu produktu oraz ułatwia kontrolowanie porcji. Z perspektywy producenta przejście na produkcje giętkich saszetek ma wiele korzyści, między innymi zapewnia oszczędności w obszarze produkcji i transportu dzięki małej masie opakowań giętkich. Ponadto saszetki stojące lepiej prezentują się na półkach sklepowych dzięki orientacji pionowej, różnym formatom oraz możliwościom uszlachetnienia.

- Firma Mondi, bazując na swojej silnej pozycji w branży wstępnie przygotowanych saszetek stojących, podejmuje dalsze inwestycje w produkcję i jednocześnie popularyzuje technologię oraz wiedzę specjalistyczną we wszystkich zakładach produkcyjnych w Europie, Ameryce Północnej i Azji - mówi Ulf Wienböker, dyrektor operacyjny oddziału opakowań do produktów konsumpcyjnych. - Staramy się również sprostać zapotrzebowaniu na większą różnorodność saszetek stojących przez oferowanie wersji dostosowanych do różnych branż i potrzeb konsumentów, np. saszetek giętkich z korkiem. Produkujemy już takie opakowania w naszych zakładach w Seulu (Korea Południowa) oraz w Jackson (USA), więc dalszy rozwój na rynku europejskim był dla nas naturalnie dalszym krokiem. Soki i przeciery owocowe, jak również napoje dla miłośników zdrowego stylu życia, napoje alkoholowe i dodatki takie jak majonez, są często pakowane w opakowania elastyczne - zwłaszcza w Europie Wschodniej - i rynek ten, zgodnie z globalnymi oczekiwaniami, stale rośnie. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że udało się nam rozszerzyć nasze operacje związane z produkcją elastycznych saszetek z korkiem na Polskę. Jest to idealna scentralizowana lokalizacja pozwalająca nam najlepiej spełniać potrzeby naszych klientów.

Mondi


Oprócz oferty saszetek elastycznych firma Mondi prowadzi partnerską współpracę z dostawcami specjalistycznych urządzeń do napełniania, co pozwala wytwarzać produkty zgodnie z możliwie najwyższymi standardami.

Podczas targów Taropak 2016 w Poznaniu osoby odwiedzające firmę Mondi w Hali 3A (stoisko 57) będą mogły zobaczyć na żywo prezentację działania maszyny do napełniania stojących saszetek z dozownikiem. Obecni będą również eksperci z firmy Mondi, którzy będą udzielać profesjonalnych porad i wskazówek na podstawie indywidualnych wymogów operacyjnych.

Czytaj więcej: Opakowania 1245