Moretto na targach Plastpol 2023

Moretto na targach Plastpol…

W dniach 23-26 maja br. Moretto weźmie udział w targach Plastpol, jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu europejskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Na stoisku G-29 w hali G, firma zaprezentuje najnowsze innowacje dla sektora przetwórczego, skupiając się na efektywności energetycznej, zrównoważonym rozwoju, doskonałej personalizacji i wysokiej jakości technicznej.

Obecność Moretto w Polsce datuje się od 2009 roku, kiedy to włoska firma uruchomiła swój oddział w Częstochowie. Polska filia to ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych zakładu, w tym biura, dział produkcji, magazyn i showroom.

Stały rozwój, będący konsekwencją dążenia firmy do zaspokojenia rosnącego popytu i zagwarantowania kompetentnej obsługi, pozwala firmie wspierać klienta zarówno we wszystkich fazach procesu sprzedaży jak i obsługi posprzedażowej.

Zespół ekspertów jest zawsze dostępny, aby zaoferować wykwalifikowane doradztwo z dokładną analizą zapytań i propozycją terminowych i skutecznych rozwiązań. Ponadto ciągłe inwestycje w badania i rozwój umacniają pozycję Moretto jako wysoce innowacyjnego i konkurencyjnego przedsiębiorstwa.

moretto-mee

Nowe rozwiązania w zakresie mikrodozowania

Moretto rozszerzyło ofertę dozowników grawimetrycznych serii DGM Gravix, niezrównanych urządzeń, które wyróżniają się wysokim poziomem precyzji i elastycznością produkcji. Nowy DGM 20, zaprojektowany specjalnie do zastosowań w zakresie mikrodozowania, zawiera w sobie całe zaplecze konstrukcyjne i technologiczne serii Gravix.

Urządzenie zaspokaja potrzeby wszystkich przetwórców tworzyw sztucznych, którzy muszą dozować bardzo małe porcje składników. Innowacyjna konstrukcja leja zasypowego optymalizuje stały przepływ masy dla stabilnego dozowania i najwyższej dokładności w każdych warunkach. Komórka ważąca z podwójną migawką o czasie reakcji zaledwie 25 milisekund w połączeniu z technologią Rotopulse i lejem z systemem swobodnego ważenia, sprawia, że urządzenia te są niedoścignione w każdej sytuacji związanej z dozowaniem. System VIS (Vibration Immunity System) pokonuje jeden z krytycznych problemów dozowania grawimetrycznego - wibracje - umożliwiając instalację dozowników na maszynach przetwórczych.

dgm-gravix-mini-batch-gravimetric-dosing-units

Aby uzupełnić rozwiązania dedykowane do mikrodozowania, Moretto zaprezentuje na targach również DPK 8, dozownik pracujący w technologii ubytku wagi do barwników i dodatków. DPK 8 - podobnie jak inne modele z tej serii - jest wyposażony w lej z przezroczystego, odpornego na wstrząsy tworzywa akrylowego, dzięki czemu zawartość materiału i poziom załadunku są widoczne i nie dochodzi do zastoju materiału na ścianach. Lej jest łatwo wymienialny bez użycia narzędzi, co umożliwia szybką zmianę receptury.

dpk-8-loss-in-weight-feeders-for-small-quantities-or