NPE 2024: pierwsza światowa premiera nowej wtryskarki Arburga w USA

NPE 2024: pierwsza światowa…

Podczas targów NPE, które odbędą się w dniach od 6 do 10 maja 2024 roku w Orlando na Florydzie, firma Arburg będzie świętować podwójną premierę: po raz pierwszy w historii firmy zostanie zaprezentowana poza Niemcami światowa nowość, a mianowicie nowa „złota” wtryskarka elektryczna – Allrounder 720 E Golden Electric będzie główną atrakcją na stoisku targowym 3742 (West Hall). Z kolei arburgSOLUTIONworld odpowie na pytania klientów związane z zagadnieniami ogólnymi.

Światowa premiera: smukły wygląd i przystępna cena

Wtryskarka Allrounder 720 E Golden Electric charakteryzuje się elektryczną precyzją i stabilnością procesu oraz oferuje wysoką jakość elementów przy niskich kosztach inwestycji i szybkiej dostępności. Jej konstrukcja została zoptymalizowana tak, aby zajmowała znacznie mniej miejsca niż inne maszyny w tej klasie. Oznacza to, że na tej samej hali produkcji wtryskowej można pomieścić więcej maszyn, co z kolei przekłada się na większą wydajność na metr kwadratowy. Nowa maszyna nadaje się do szerokiego spektrum elementów z tworzyw sztucznych, a czas cyklu wynosi nawet około 15 sekund. „Złota” elektryczna wtryskarka Allrounder może zostać zautomatyzowana przy zastosowaniu wszystkich manipulatorów firmy Arburg - w tym robotów sześcioosiowych. Eksponat na targach NPE 2024 wykorzystuje 24-gniazdową formę do produkcji osłon do maszynek do golenia. Obsługa odbywa się za pomocą manipulatora Multilift V 20.

Trzynaście eksponatów maszyn prezentuje szeroki zakres działalności

Łącznie 13 eksponatów na stoisku targowym firmy i jej partnerów w Orlando zademonstruje szerokie spektrum produktów przy zastosowaniu wielu różnych technologii i we wszystkich branżach – od druku 3D po technologię wtrysku opakowań w dużych seriach.

Wykład eksperta dotyczący OPC UA

Na targach wszystkie wtryskarki Allrounder są połączone w sieć z zarządzaniem systemowym z poziomu komputera nadrzędnego Arburg ALS za pośrednictwem złączy OPC UA. Dzięki temu centralnemu systemowi MES cały proces produkcji elementów z tworzyw sztucznych może być cyfrowo planowany i sterowany, a wszystkie istotne informacje mogą być śledzone. We wtorek 7 maja na „Innovation Stage” na targach NPE 2024 ekspert ds. cyfryzacji i kierownik działu rozwoju oprogramowania Jürgen Peters wygłosi wykład na temat korzyści płynących z integracji urządzeń peryferyjnych za pośrednictwem OPC UA.

arb00195815-arburg-martin-1
Martin Baumann, prezes Arburg Inc. amerykański oddział firmy w Rocky Hill, Connecticut.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum