Na świecie coraz więcej opakowań farmaceutycznych

Rośnie światowy popyt na opakowania farmaceutyczne. Eksperci działający w branży przewidują, że zapotrzebowanie na tego rodzaju opakowania osiągnie niebawem globalną wartość 30 mld dolarów. Jednocześnie coroczny wzrost dochodów będzie się kształtował na poziomie ponad 6 proc.

Największe zapotrzebowanie na opakowania farmaceutyczne przejawiają od lat kraje Europy Zachodniej, Stany Zjednoczone i Japonia. To właśnie gospodarki tych państw wchłaniają 70 proc. całkowitej produkcji omawianych wyrobów.

Dla przykładu w USA rozwinięty sektor produkcji leków wdraża coraz to nowsze i bardziej złożone technologie terapeutyczne wymagające specyficznych opakowań.

Czołówkę od niedawna zaczynają gonić Chińczycy. Tempo wzrostu zapotrzebowania przyspieszy tam w związku z rozwojem produkcji preparatów medycznych i wdrożeniem państwowego programu podnoszącego jakość i niezawodności krajowego przemysłu farmaceutycznego.

Przed jakimi opakowaniami otwierają się największe perspektywy? Są to bez wątpienia wszelkiego rodzaju wstępnie napełniające systemy, a także strzykawki. Z kolei największy udział w zużyciu zajmą butelki z tworzyw sztucznych. Będzie się tak działo z uwagi na niskie koszty produkcji, różnorodność i permanentne udoskonalanie wzornictwa umieszczonego na tych wyrobach. Powoli, ale systematycznie rosła będzie także liczba opakowań typu blister.

Czytaj więcej: Opakowania 1104