Nowa fabryka KraussMaffei w Laatzen

Nowa fabryka KraussMaffei…

Po dwóch latach budowy firma KraussMaffei otrzymała symboliczne klucze do nowej siedziby w Laatzen koło Hanoweru. Zakład, o powierzchni około 97 000 m², pomieści maksymalnie 750 pracowników przy produkcji linii do wytłaczania i urządzeń do recyklingu tworzyw sztucznych.

- Wraz z oddaniem do użytku tego supernowoczesnego zakładu, otwieramy nowy rozdział w 184-letniej historii KraussMaffei. Dzięki nowemu centrum technologii wytłaczania i recyklingu kładziemy jeszcze większy nacisk na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Oznacza to, że w Laatzen będziemy prowadzić prace nad rozwiązaniami, służącymi m. in. zwiększeniu wydajności procesów recyklingu.Rozwijane będą tu również produkty cyfrowe optymalizujące efektywność energetyczną maszyn wykorzystywanych przez naszych klientów - powiedział Michael Ruf, dyrektor generalny KraussMaffei.

- W zakładzie w Laatzen w jednym miejscu połączono wszystkie technologie wytłaczania - od wytłaczania rur i profili, poprzez wytłaczanie arkuszy i folii płaskich, aż po wytłaczanie gumy i tworzyw spienionych, a także technologie recyklingu - zaznaczył Dieter Thewes, prezes zarządu KraussMaffei Extrusion GmbH, podkreślając zalety nowej lokalizacji.

Oprócz nowych budynków biurowych i hal produkcyjnych, KraussMaffei utworzył Customer Experience Center dla swoich klientów i gości. Dostępne jest również Centrum Innowacji, w którym można przeprowadzać próby techniczne na potrzeby indywidualnych klientów. Obiekt posiada 26 linii wytłaczania, na których mogą być testowane złożone aplikacje w realistycznych warunkach produkcyjnych.

Przeprowadzka firmy z Hanoweru na Krauss-Maffei-Straße w Laatzen jest częścią nowej strategii lokalizacyjnej niemieckiego koncernu obejmującej przeniesienie czterech zakładów do większych i bardziej nowoczesnych obiektów produkcyjnych. Relokacja do Laatzen rozpoczęła się w lipcu br. i ma zostać zakończona do grudnia.

km-extrusion-2022-09-handover-of-keys-plant-laatzen

jl