Nowa fabryka firmy Walki już działa

Nowa fabryka firmy Walki już działa
W czwartek odbyło się oficjalne otwarcie nowej fabryki firmy Walki we Wrocławiu. Początkowo będzie ona obsługiwać segment opakowań konsumenckich oraz rozwiązania dla przemysłu leśnego. Wybudowane w ciągu niespełna siedmiu miesięcy zakłady posiadają możliwości produkcyjne na poziomie około 50 tys. ton rocznie i zatrudniają 50 osób. Koszt inwestycji wyniósł 10 mln euro.

- Mówimy tu o najnowocześniejszym, specjalnie zbudowanym zakładzie, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne z zakresu automatyzacji - powiedział Timo Finnström, wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za działania operacyjne.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, dostępność surowców umożliwia skrócenie czasu realizacji zamówień klientów do minimum bez ryzyka pogorszenia jakości. Wrocławska lokalizacja posiada także inne zalety.

- Nasze główne rynki zbytu znajdują się w Europie Środkowej - powiedział Leif Frilund, prezes i dyrektor generalny. - Fabryka we Wrocławiu znacznie skraca czas realizacji zleceń. Klienci mogą oczekiwać dostarczenia zrealizowanych zamówień w ciągu dwóch tygodni.

Atrakcyjność stolicy Dolnego Śląska wzmacniają niedawne inwestycje w infrastrukturę drogową w regionie oraz kapitał ludzki, bowiem ze względu na obecność szkół wyższych Wrocław jest idealnym miejscem do rekrutowania wysoko wykwalifikowanych pracowników. Położenie w pobliżu Niemiec, Czech i Słowacji, pozwala na znaczne skrócenie odległości transportowych, a tym samym - zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Wrocławskie zakłady to jedna z wielu inwestycji firmy - niedawno Walki zainwestowała również w zakładzie w Jatnem w drukarkę fleksograficzną do produkcji opakowań ryz, głównie do pakowania ryz papieru do kopiarek w formacie A3 i A4.

- Jako że wymogi w zakresie jakości druku rosną, uważaliśmy, że nadszedł właściwy moment na modernizację - powiedział Frilund. - Dziesięciokolorowa maszyna drukarska jest w pełni zautomatyzowana i wykorzystuje w 100 procentach farby rozcieńczane wodą, co minimalizuje wpływ na środowisko.

Wraz z zakładem w Kwidzynie, firma Walki posiada obecnie trzy fabryki w Polsce.