Nowa fabryka opakowań

Nowa fabryka opakowań
Producent opakowań firma Werner Kenkel inwestuje w Polsce. Uruchomi w naszym kraju kolejną fabrykę.

Werner Kenkel działa w Polsce od 33 lat. Zajmuje miejsce w ścisłej czołówce producentów tektury falistej i opakowań w Polsce. Zakład, w którym powstawać będą nowoczesne pudełka zlokalizowany zostanie w Bochni na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego. Jego budowa pochłonie 50 mln zł. Pierwsze opakowania opuszczą linie produkcyjne w 2014 r.

Inwestycja oznacza rozbudowę firmowych mocy produkcyjnych w naszym kraju. Spółka posiada już bowiem jeden zakład w Krzycku Wielkim, a drugi we Włoszakowicach. Obydwa w województwie wielkopolskim. Pracuje w nich łącznie ok. 500 osób. W ubiegłym roku wyprodukowano tam 201 mln mkw. tektury, co przełożyło się na 400 mln sztuk opakowań. Sprzedawane są one na rynek polski i międzynarodowy do ok. pół tysiąca odbiorców.

W ostatnim czasie ciekawym projektem firmy było opakowanie – piłka. Wyposażone w elegancką szatę graficzną i chroniące zawartość, którą mogły być np. czekoladki. Posiadało unikatowy kształt bryły bezpośrednio kojarzonej z futbolem. Opakowanie znalazło się w gronie laureatów prestiżowego konkursu PakStar.