Nowa fabryka opakowań aluminiowych w Polsce

Amerykański koncern Ball Packaging Europe inwestuje w lubelskiej podstrefie SSE Euro-Park Mielec.

Za 200 mln zł firma rozpoczęła budowę nowoczesnego zakładu, w którym będzie się odbywać produkcja aluminiowych puszek do napojów. Jest to jedna z największych tego typu inwestycji w Europie.

Koncern już po raz drugi ulokował w naszym kraju swoją fabrykę. Tym razem jego wybór padł na Lublin i tamtejszy teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Pierwszy zakład Ball Packaging Europe powstał 14 lat temu w Radomsku i produkuje 1,5 mld puszek rocznie. Jest jednym z największych europejskich zakładów koncernu. Mimo tego jego zdolności wytwórcze są zbyt skromne w stosunku do rosnących potrzeb polskiego rynku napojów i zamówień eksportowych.

Z tego też powodu BPE zainwestuje tym razem około 200 mln zł w budowę zakładu produkującego aluminiowe puszki do napojów i zatrudni w nim 100 osób. Rekrutacja już wystartowała. W przyszłości planowane jest uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej. Budowa hali produkcyjnej ma się zakończyć jeszcze w tym roku, a rozpoczęcie działalności zakładu planowane jest na maj przyszłego roku. Fabryka będzie wytwarzać 2 miliony półlitrowych puszek do napojów dziennie i sprzedawać je polskim, ukraińskim i białoruskim browarom.

Koncern Ball Packaging Europe jest jednym z największych dostawców puszek do napojów w Europie. Posiada 29 proc. udziału w europejskim rynku, a w Polsce zajmuje drugie miejsce wśród producentów metalowych opakowań do napojów. Ball Packaging Europe wchodzi w skład amerykańskiej firmy Ball Corporation i dysponuje 12 zakładami produkcyjnymi w całej Europie, które produkują rocznie 13 miliardów puszek.