Nowa folia firmy Avery Dennison

Portfolio produktowe firmy Avery Dennison powiększyło się o nowy rodzaj folii samoprzylepnych. Jest to folia Avery MPI 1005 Easy Apply RS. Produkt poprawia jakość nanoszonej grafiki, a także redukuje ilość odpadów i pozwala oszczędzać czas w trakcie procesu aplikacji i usuwania. Folia jest przeznaczona do zadrukowywania w wielkoformatowych systemach cyfrowych.

Folia Avery MPI 1005 Easy Apply RS składa się z bardzo trwałej 53-mikronowej wylewanej folii winylowej o białym połysku. Umożliwia ona usuwanie pęcherzyków powietrza, a także stałego i transparentnego kleju oraz szarej powłoki wierzchniej, pozwalającej na uzyskanie optymalnej transparentności materiału. Cecha ta jest niezwykle istotna w przypadku, gdy grafika jest aplikowana na inne podłoże, np. billboard lub poster. Zastosowany w folii klej bardzo łatwo usunąć nawet po upływie dłuższego czasu. Z kolei technologia wykonania materiału powoduje, że można go bez problemu przesuwać i w odpowiedni sposób umieszczać na aplikowanej powierzchni.

- Avery Easy Apply RS oferuje niezwykłe cechy w zakresie aplikowania folii. Mam na myśli przede wszystkim zastosowania w zakresie grafiki pojazdowej oraz systemów oznaczeń na budynkach, a przede wszystkim ich elementach szklanych i murach. Po wykonaniu brytów z wykorzystaniem folii Avery MPI 1005 Easy Apply RS, grafika może być w swobodny sposób przesuwana po podłożu, nawet po powierzchniach zaokrąglonych, aż do osiągnięcia zamierzonego efektu - oceniają przedstawiciele firmy Avery Dennison. - Nawet jeśli zdarzy się konieczność całkowitego usunięcia folii i rozpoczęcia całego procesu od nowa, przy zastosowaniu nowej folii nie będzie stanowić to żadnego problemu.

Zdaniem producenta, nowa folia jest bardzo przyjazna w użytkowaniu. Można ją zarówno odpowiednio pozycjonować jak i przesuwać po podłożu. To ważne, bo w przypadku innych folii winylowych, niedokładna aplikacja może oznaczać straty materiałowe i konieczność wykonania kosztownych dodruków. Avery MPI 1005 Easy Apply RS z powodzeniem eliminuje ten problem.

Omawiana folia została zaprojektowana w ten sposób, aby jej wygląd przypominał błyszczącą „skórę” uprzednio już naniesioną na podłoże. Jest to możliwe dzięki technologii eliminacji powietrza spod folii, co z kolei prowadzi do zapobiegania w powstawaniu pęcherzyków i zmarszczek.

W celu zapewnienia długiej żywotności i ochrony wydruków wykonanych w technologii inkjetowej Avery Dennison zaleca zabezpieczenie folii przy użyciu laminatu Avery DOL 1030, który sprawia, że problemy związane z blaknięciem kolorów, zadrapaniami lub zniszczeniami spowodowanymi np. podczas mycia samochodów bezpowrotnie znikają.

Czytaj więcej: Folia 291 Nowości 239