Nowa folia przeciwsłoneczna zatrzymująca 82 proc. energii słonecznej

Nowa folia przeciwsłoneczna zatrzymująca 82 proc. energii słonecznej
Na krajowym rynku pojawiła się nowa przeciwsłoneczna folia okienna zewnętrzna. Chodzi o produkt o nazwie SilverBlock 20 PC, który wprowadziła firma Warsfoll.

Nowa folia przeciwsłoneczna charakteryzuje się zupełnie nową konstrukcją, składem chemicznym kleju oraz parametrami wytrzymałościowymi zapewniającymi wysokie właściwości ochronne. Innowacyjne powłoki sprawiają, że nadaje się ona do stosowania jej na dachach wykonanych z poliwęglanu.

Dzięki świetlikom wykonanym w technice poliwęglanowej folia pomaga też w ochronie przed nagrzewaniem się dowolnego obiektu.

To dopiero początek zalet nowej folii SilverBlock 20 PC. Zamienia ona powierzchnie poliwęglanowe lub wykonane z plexi w skuteczną barierę termiczną oraz chroni przedmioty znajdujące się pod nimi przed działaniem promieni UV. Co szczególnie ważne SilverBlock 20 PC posiada specjalną warstwę odporną na rysowanie oraz przystosowaną do montażu folii zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu.

O jakości produktu świadczy też fakt, że klej nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje z podłożem, co z kolei umożliwia usunięcie folii bez pozostawienia kleju na podłożu z poliwęglanu lub z plexi.

folia przeciwsłoneczna SilverBlock 20PC


SilverBlock 20 PC pomaga również zabezpieczyć poliwęglan lub plexi przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: matowienie, żółknięcie i zarysowania. Z całą pewnością można powiedzieć, że folia sprawdza się tam, gdzie wymagana jest maksymalna ochrona przed nagrzewaniem się oraz możliwość przepuszczalności światła widzialnego przez poliwęglan z folią w sposób niezakłócony. Szczególnie mocno warto ją używać w świetlikach pasaży, atriów, stadionów, hal produkcyjnych i innych doświetleniach, w których wymagana jest ochrona przed nagrzewaniem przy zachowaniu przepuszczalności światła widzialnego.

Jeśli chodzi o parametry techniczne produktu, to zatrzymuje on 82 proc. całkowitej energii słonecznej. Pozostałe wartości techniczne przedstawiają się następująco: transmisja światła widzialnego 17 proc., odbicie światła widzialnego 63 proc., zatrzymanie promieniowania UV 99 proc., odbicie całkowitej energii słonecznej 67 proc., transmisja całkowitej energii słonecznej 13 proc., absorpcja całkowitej energii słonecznej 20 proc.

Czytaj więcej: Folia 292 Nowości 239


af af
*.255.34.118

Wysłany: 2012-10-01 16:27:39

fajna ,3