Nowa folia w ofercie firmy Tuplex

Portfolio produktowe firmy Tuplex poszerzyło się tej jesieni o kolejny rodzaj folii, tym razem idealnie nadającej się do małych ploterów drukujących. Nowością jest folia Avery MPI 3500.

Pojawienie się na rynku tej folii jest odpowiedzią na zapotrzebowanie, dobiegającego z sektora zajmującego się projektowaniem reklamy zewnętrznej. Oto bowiem lawinowo wzrasta liczba projektów wykonywanych na materiałach pod zadruk solwentowy i ekosolwentowy. To zaś sprawia, że coraz większym powodzeniem cieszą się małe plotery drukujące, które wchodzą w skład wielu parków maszynowych. I właśnie do tego typu urządzeń przeznaczona jest folia Avery MPI.

Folia powstaje metodą kalandrowania, jest biała monomeryczna, a jej grubość sięga 80 mikronów. Jej zastosowanie zapewnia użytkownikowi osiągnięcie pożądanej jakości zadruku i wiernego odzwierciedlenia kolorów. W celu wzmocnienia barwy i ochrony obrazu przed działaniami promieni oraz wszelkimi otarciami, warto przeprowadzić laminację folii jednym z laminatów, w zależności od końcowego wykończenia aplikacji.

Jedną z ważniejszych zalet omawianej nowości w ofercie firmy Tuplex jest fakt, że gwarantuje ona wysoką prędkość zadruku, co istotnie zmniejsza czas realizowanych operacji. Oprócz tego produkt cechuje się rozwiniętymi właściwościami adhezyjnymi, przez co może być stosowany zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

W jakich sytuacjach najbardziej warto sięgać po Avery MPI 350?

Przede wszystkim wtedy, gdy mamy do wykonania różnego typu aplikacje na płaskich powierzchniach np. dekoracje okien, oznaczenia produktów. Folia jest przeznaczona przede wszystkim na potrzeby maszyn drukujących tuszami ekosolwentowymi nowej generacji - takie operacje wykonują małe maszyny drukujące, które dysponują mniej agresywnymi tuszami - oraz tuszami solwentowymi (wielkoformatowe zadruki – agresywne tusze). W tym kontekście warto wiedzieć, że odporność na agresywne tusze jest zaletą w dużych maszynach, podczas gdy w przypadku małych maszyn, które opierają się na znacznie mniej agresywnych tuszach może stanowić przeszkodę w skutecznym zastosowaniu materiału.

Tuplex jest cenioną firmą dystrybucyjną, będącą jednym z liderów w branży tworzyw sztucznych w Polsce. Działa w oparciu o sieć magazynów zlokalizowanych w 14 miastach naszego kraju. Jej dostawcami są największe koncerny chemiczne.

Czytaj więcej: Folia 293 Nowości 239