Nowa maszyna pakująca Velteko

Nowa maszyna pakująca Velteko
Firma Velteko wprowadziła na rynek nowe pionowe maszyny pakującej z jeszcze większą prędkością działania.

Nowość Velteko to urządzenia z serii HSV120 Continual Duplex. Są to pionowe maszyny pakująca wyposażone w dwa zespoły formujące jednocześnie opakowania w trybie ciągłym. Taki układ umożliwia osiągnięcie tempa pracy w postaci wyprodukowania nawet 400 opakowań na minutę.

- Dzięki stałemu rozwojowi maszyn typu Continua i doświadczeniu zdobytemu z poprzednią maszyną HSV220 Continual Duplex, Velteko nie tylko osiągnęło większe szybkości pracy na maszynie HSV 120 Continual Dupelx, ale jednocześnie znacząco obniżyło cenę takiego rozwiązania – tłumaczą przedstawiciele firmy.

Dwutubusowa maszyna pakująca jest rozwinięciem wcześniejszej pionowej maszyny pakującej. Dzięki dwóm osobnym układom odwijania, z niezależnym automatycznym centrowaniem dla każdego zespołu formującego, w tym samym czasie wykorzystywane są dwie role materiału opakowaniowego. Możliwe jest oczywiście korzystanie zarówno z termozgrzewalnych laminatów jak i z polietylenu.

Maksymalna mechaniczna szybkość nowej maszyny pakującej Velteko to wspomniane 400 opakowań na minutę przy czym szybkość zależy oczywiście od pakowanego produktu, użytego materiału opakowaniowego i wybranego systemu dozowania jak. np. podwójny dozownik objętościowy, ślimakowy lub waga kombinacyjna wielogłowicowa.

Nowa maszyna Velteko


Czytaj więcej: Maszyny 480

brak
 

Producent elastycznych systemów pakowania do opakowań formowanych z folii termozgrzewalnych i impulsowo zgrzewalnych.

Polska