Nowa mini wtryskarka firmy Presma

Nowa mini wtryskarka firmy Presma
Włoski producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych firma Presma zademonstrowała na niedawnych targach Plast 09 w Mediolanie swoją nową wtryskarkę.

Targi Plast to największa we Włoszech wystawa dla przetwórców tworzyw sztucznych. Nic więc dziwnego, że właśnie Presma podczas tej imprezy zdecydowała się na pokazanie swojej ostatniej nowości. Jest nią mała wtryskarka Presmall o sile zwarcia zaledwie 60 kN, wykorzystująca niestandardową technologię i przeznaczona do zadań specjalnych.

Oto bowiem maszyna Presmall jest pierwszą na świecie opatentowaną, w pełni elektryczną mini wtryskarką, która oferuje krótkie czasy cykli o dużej precyzji, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii elektrycznej. Pobór mocy wtryskarki to 9 kW. Tak jak inne nowoczesne wtryskarki nie zużywa ona energii elektrycznej w sposób ciągły. Oznacza to, iż maksymalny pobór mocy następuje tylko chwilowo, kiedy jest to niezbędne.

Wpisz tytuł dla obrazu

Urządzenie jest przeznaczone przede wszystkim do zastosowań związanych z produkcją sterylną, ponieważ nie ma w nim oleju hydraulicznego. Formy są przykręcane bezpośrednio do płyt, dzięki czemu nie są potrzebne łapy do ich mocowania. Takie rozwiązanie znacząco zmniejsza koszty. Dzięki opatentowanej technologii współosiowej jednostki wyrzucającej i zamykającej udało się w znaczącym stopniu zmniejszyć wielkość maszyny oraz jednocześnie ułatwić i przyspieszyć mocowanie płyty wyrzucającej. Opatentowany, pojedynczy silnik do plastyfikacji i wtrysku również w znaczącym stopniu obniża koszty działania oraz sprawia, że maszyna jest bardziej kompaktowa i ustawiona w linii.

Silnik za pomocą przekładni pasowej połączony jest ze ślimakiem, który gwarantuje optymalną plastyfikację materiału porównywalną z tradycyjnymi wtryskarkami. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych silników momentowych udało się zmniejszyć zużycie energii. Silniki połączone są z numerycznymi sterownikami za pośrednictwem bardzo czułych czujników, co gwarantuje bardzo dużą precyzję podczas ruchu maszyny. Ruch odbywa się wzdłuż bardzo dokładnych, liniowo ułożonych łożysk.

Maszyna waży 240 kg, jej średnica ślimaka to 14, 18, 20 mm, a odległość między kolumnami 120 x 120 mm.

W naszym kraju przedstawicielem włoskiej Presmy jest spółka Ana BH.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448 Innowacje 302

brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska