Nowa suszarka firmy Motan

Nowa suszarka firmy Motan
Niemiecka firma Motan, działająca w naszym kraju za sprawą swojego przedstawiciele spółki Plast Line, wprowadziła na rynek nową suszarkę systemową o nazwie Luxor A.

Nowe urządzenie Motana przeznaczone jest dla wszystkich tych, którzy zamierzają prowadzić produkcję przy niewielkim zużyciu energii oraz mieć możliwość rozszerzenia dotychczasowego systemu.

Suszarka została zaprojektowana z myślą o standardowych zastosowaniach w transporcie materiału w zakładach zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Jeśli maksymalna ilość sterowanych urządzeń nie została przekroczona, to istniejący system suszenia można rozszerzyć bez dodatkowego programowania, a konfiguracji może dokonać sam przetwórca bezpośrednio poprzez panel lokalny.

Suszarka jest wyposażona w technologię CANbus, która zapewnia wysoki stopień elastyczności. Posiada też sterowanie, które można łatwo zintegrować z Motan Controlnet poprzez interfejs Ethernet. Takie rozwiązanie pozwala na decentralne sterowanie lub też centralny dozór urządzenia. Sterowanie steruje maksymalnie ośmioma lejami łącznie z ich zasypem i maksymalnie dwunastoma podajnikami na leje bądź maszyny.

Kolejną zaletą urządzenia jest niewielkie zużycie energii. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu wymienników ciepła z opatentowaną funkcją ETA-process zarówno w procesie suszenia i regeneracji jak i w zamkniętym systemie chłodzenia. W ten sposób przetwórca oszczędza energię i związane z nią koszty.

Dodatkowo dostępnymi opcjami w nowej suszarce są sterowanie punktu rosy i wykres liniowy. Sterowanie punktu rosy służy do optymalizacji wymiany wkładów w zależności od wilgotności materiału i wydajności. Natomiast przebieg temperatur podczas regeneracji i suszenia z ostatnich ośmiu godzin pokazuje wykres liniowy.

Zastosowanie sterowania Luxornet light pozwala w razie potrzeby na zintegrowanie podajników z dwoma wlotami materiałowymi lub zaworu proporcjonalnego, które w zależności od zapotrzebowania mieszają oryginał z przemiałem. Obsługa jest łatwa i przyjazna dla użytkownika i odbywa się intuicyjnie za pomocą kolorowego wyświetlacza graficznego z panelem dotykowym.

Niemiecki Motan jest renomowanym producentem i dostawcą urządzeń pomocnych w suszeniu granulatu. W swojej ofercie posiada m.in. podajniki i suszarki. Dla przykładu jego podajniki osiągają wydajność, dochodzącą nawet do 1000 kg na godzinę. Są w stanie wykonywać swoją pracę jako jednostki pojedyncze z własną dmuchawą lub w systemach centralnych, gdy są zasilane jedną linią podciśnienia. W każdym kraju niemiecki koncern ma jedną firmę, z którą ściśle współpracuje. U nas jest to wrocławski Plast Line. Wzajemna współpraca obydwu firm trwa już ponad sześć lat.

Plast Line, oprócz kooperacji z Motanem, jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce innych wiodących niemieckich firm z branży tworzyw sztucznych. Reprezentuje również takie marki jak Getecha i Regloplas.


Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42


Reportaże

Forum

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10

Todarek12

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-09-07

Piotrekente

Czas cyklu 2020-09-01

Todarek12

Opłacalność przewijania folii stretch 2020-08-26