Nowa wytłaczarka szybkobieżna battenfeld-cincinnati

Nowa wytłaczarka szybkobieżna battenfeld-cincinnati
Wytłaczarki szybkobieżne (adiabatyczne) to urządzenia charakteryzujące się wysokimi zdolnościami produkcyjnymi przy jednoczesnym niskim poborze energii i stosunkowo umiarkowanych rozmiarach. Ślimaki w tego typu maszynach są skonstruowane w taki sposób, że topienie tworzywa następuje wyłącznie za pomocą tarcia. Wytłaczarki tego typu sprawdzają się między innymi w ekstruzji różnego rodzaju arkuszy.

Firma battenfeld-cincinnati jest jednym z czołowych producentów wytłaczarek szybkobieżnych. Na całym świecie używa się obecnie ponad 250 urządzeń tego typu niemiecko-austriackiego producenta. W ostatnich miesiącach spółka zaprezentowała nowe urządzenie, które pozwala na znaczną oszczędność energii w stosunku do wcześniejszych modeli.

Szybkobieżna wytłaczarka jednoślimakowa o długości ślimaka 34D i średnicy 75 mm posiada wydajność rzędu 1,8 t/h, przy prędkości ślimaka wynoszącej 1500 obr./min. Dzięki takiemu połączeniu parametrów możliwe jest jednoczesne zachowanie niewielkich rozmiarów maszyny oraz optymalnych właściwości mieszania. Urządzenie może być wykorzystywane do przetwarzania PP, PE, PS, APET, CPET, PLA oraz PC.

Wspomnianą oszczędność energii nowa wytłaczarka zawdzięcza specjalnie opracowanej technologii poprawiającej efektywność pracy maszyny. Nowe urządzenie pobiera o 10 proc. mniej energii niż inne szybkobieżne modele firmy battenfeld-cincinnati, które z kolei są aż o jedną czwartą bardziej energooszczędne niż konwencjonalne wytłaczarki o tej samej mocy.

Wytłaczarka szybkobieżna battenfeld-cincinnati


Nowy model po raz pierwszy został zaprezentowany w 2013 roku na targach K, po czym do użytku weszła pilotażowa wersja urządzenia o średnim zakresie mocy produkcyjnych - 800 kg/h (900 kg/h dla PP i PS). Oprócz względnie niewielkiego zużycia energii maszyna odznacza się także niskim poziomem emisji hałasu. Ponadto specjalna konstrukcja wytłaczarki umożliwiła ograniczenie emisji ciepła, co znacząco poprawia warunki produkcji, zwłaszcza latem.

Czytaj więcej: Wytłaczarki 81Forum

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Bobbin_22

Siły i prędkości otwierania zamykania Engel Victory 50 2018-04-03

Reportaże