Nowe biokompandy do wytłaczania i głębokiego ciągnienia

Nowe biokompandy do wytłaczania…

Biopochodne i biodegradowalne materiały M·Vera na opakowania na kosmetyki, żywność i produkty non-food.

Opakowanie decyduje o pierwszym wrażeniu klienta o produkcie. Wygląd opakowania często decyduje o zakupie. Oprócz aspektów czysto wizualnych, opakowanie spełnia również ważne funkcje, takie jak ochrona towaru przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniem. Jednak wiele opakowań ma tylko krótki cykl życia i nie są one już potrzebne po zakupie towaru. Dlatego zapotrzebowanie na zrównoważone materiały w tym obszarze stale rośnie. 

Firma Bio-Fed z Kolonii opracowała materiały typu M·Vera GP4001, GP4003 i GP4005 na opakowania sztywne, które są łatwe do wytłaczania. Dzięki jednolitemu profilowi grubości ścianki można je również dobrze przetwarzać w procesie głębokiego tłoczenia, a ich właściwości mechaniczne są porównywalne z konwencjonalnymi tworzywami sztucznymi. W razie potrzeby biokompandy z asortymentu M·Vera można łączyć w wielowarstwową strukturę w celu poprawy profilu właściwości w zakresie mechaniki, optyki lub funkcji barierowej.

Pierwsze testy wykazały, że M·Vera GP4001 nadaje się między innymi na głęboko tłoczone kapsułki kawy. Ponieważ materiał do grubości ścianki 1,1 mm posiada certyfikat OK compost INDUSTRIAL (EN 13432) wydany przez TÜV Austria Belgium, a poza tym jest wykonany w ok. 70% z surowców odnawialnych, może przyczynić się do redukcji śladu węglowego. 

bild-picture-1
Tacki na truskawki w procesie głębokiego tłoczenia: przykładowe zastosowanie typów M·Vera GP

Czytaj więcej: