Nowe firmy w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego

Nowe firmy w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego
11 września firmy Bigpak s.c. oraz Bipromet SA dołączyły do grona podmiotów skupionych w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego. W ten sposób do 95 wzrosła liczba spółek i organizacji stowarzyszonych w PIPCh.

Firma Big Pak s.c. z Nowej Wsi Ełckiej od 2009 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą elastycznych kontenerów typu big bag. Aktualnie firma posiada park maszynowy zapewniający moce produkcyjne na poziomie 150 tys. sztuk big bagów miesięcznie.

Firma specjalizuje się w produkcji worków jedno-, dwu- i czterozawiesiowych wykonanych z tkaniny polipropylenowej o gramaturze dostosowanej do nośności danego worka oraz rodzaju przewożonego towaru.

Drugi z nowych członków PIPCh to katowicka spółka Bipromet SA, przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane o ponad 60-letniej tradycji, oferujące kompleksową usługę typu "Design and Build". Spółka, wraz z podmiotami zależnymi tworzy grupę kapitałową, w której zatrudnionych jest łącznie ok. 200 osób.

Podstawowy zakres działalności grupy obejmuje kompleksowe, wielobranżowe usługi projektowe, generalną realizację inwestycji i realizację inwestycji w formule "pod klucz" oraz wynajem powierzchni biurowych. Firma oferuje usługi projektowe we wszystkich fazach realizacji inwestycji, od analiz techniczno-ekonomicznych po projekty wykonawcze i nadzory autorskie na potrzeby sektora przemysłowego, budowlanego i ochrony środowiska.