Nowe grawimetryczne suszarki Labotek

Nowe grawimetryczne suszarki… Firma Labotek wprowadziła do sprzedaży nowe grawimetryczne systemy suszące o nazwie Gravi-Dryer.

System składa się z centralnej suszarki na osuszone powietrze Labotek DFD, zbiorników suszących zainstalowanych na wadze oraz centralnego sterownika o nazwie Labo-Net.

Grawimetryczny zbiornik suszący na bieżąco rejestruje i monitoruje ilość transportowanego tworzywa trafiającego do zbiornika suszącego oraz ilość pobieranego tworzywa sztucznego przez maszynę przetwórczą. Realizuje to poprzez ważenie połączonymi metodami "gain in weight oraz loss in weight". System dostosowuje ilość suszonego tworzywa do aktualnego zapotrzebowania liczonego w kilogramach na godzinę przez maszynę przetwórczą, dzięki czemu zużywa tylko tyle energii ile jest w danej chwili potrzebne.

Dokładność ważenia Gravi-Dryer to +/- 0.5 proc. System zapewnia pełną informację oraz bazę danych z historią na temat indywidualnego zużycia materiału przez poszczególne zbiorniki suszące oraz maszyny przetwórcze, które pobierają materiał ze zbiornika suszącego.


W zależności od aktualnego zużycia materiału, Gravidryer automatycznie reguluje - zwiększa lub zmniejsza - ilość doprowadzanego powietrza suszącego do poszczególnych zbiorników suszących. Rozwiązanie takie zabezpiecza przed przegrzaniem suszonego tworzywa. Dodatkowo, przy mniejszym zapotrzebowaniu zgłaszanym przez maszynę przetwórczą na tworzywo sztuczne, centralna suszarka Labotek DFD, dzięki wbudowanemu falownikowi, obniża ilość produkowanego suchego powietrza do ilości odpowiadającej aktualnemu zapotrzebowaniu.

Gdy nadchodzi koniec produkcji wówczas system Gravi-Dryer dysponuje możliwością stopniowego obniżania ilości suszonego tworzywa w zbiorniku suszącym wraz z odpowiednim zmniejszaniem ilości doprowadzanego powietrza suszącego. Taki zabieg pozwala na całkowite i automatyczne opróżnienie zbiornika po zakończeniu produkcji.

Labo-Net, czyli sterownik systemu Gravi-Dryer umożliwia zarówno sterowanie układem suszenia, jak i centralnym układem transportu. Cały system suszenia i transportu sterowany jest za pomocą 10 – calowego panelu dotykowego. System sterowania Labo-Net oparty jest na dobrze znanym i elastycznym systemie komunikacji AS-Interface & Siemens Prof-Net. Napełnianie zbiorników suszących odbywa się automatycznie i jest dopasowane do aktualnego zapotrzebowania na tworzywo sztuczne przez zadaną maszynę przetwórczą. Sterownik Labo-Net na bieżąco monitoruje zużycie materiału i w razie konieczności natychmiast koryguje odchylenia poprzez zwiększenie lub zmniejszenie ilości suszonego tworzywa.

Suszarka Gravi-Dryer posiada trzyletnią gwarancję producenta.

Czytaj więcej:

Urządzenia peryferyjne dla przetwórców tworzyw sztucznych: suszarki tworzyw, dozowniki, mieszadła do wtryskarek, młyny, podajniki, separatory, stacje rozładunkowe, sterowniki, termostaty

Polska

Reportaże

Forum