Nowe inwestycje opakowaniowego giganta

Nowe inwestycje opakowaniowego giganta
Firma Klöckner Pentaplast ogłosiła właśnie zwiększenie swoich mocy produkcyjnych w zakładach zlokalizowanych na terenie Europy i Ameryki Południowej. Inwestycje będące częścią programu o wartości 45,6 mln euro pozwoliły na wzrost produkcji w fabrykach w Wielkiej Brytanii, Argentynie i Brazylii. Spółka jest jedynym producentem folii sztywnych posiadającym zakłady na czterech kontynentach - w Azji, Europie, Ameryce Płn. i Płd.

Inwestycja przeprowadzona w Newport/Crumlin w Wlk. Brytanii polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnych w zakresie folii poliestrowych, używanych m.in. jako opakowania do żywności. Warta 6 mln euro inwestycja w linię do ekstruzji o mocy 8 tys. ton pozwoliła firmie na zatrudnienie dodatkowych 15 pracowników.

Na terenie Ameryki Południowej spółka zainwestowała 11,6 mln euro w rozwój zakładów w argentyńskim Villa del Totoral oraz brazylijskiej miejscowości Cotia. O 1,2 tys. ton zwiększyła zdolności w zakresie produkcji laminowanych PVdC folii Pentapharm alfoil oraz Pentapharm ACLAR, używanych przez przemysł farmaceutyczny, zaś o kolejne 12 tys. ton zwiększono zdolności w zakresie kalandrowanych folii PVC, używanych przez branżę farmaceutyczną, spożywczą i in.

Firma Klöckner Pentaplast jest jednym z czołowych światowych producentów opakowań wykonanych z folii sztywnej i używanych w branży medycznej, farmaceutycznej, spożywczej i in. Spółka założona w 1965 roku w niemieckim Montabaur jest dziś obecna w 12 krajach, gdzie prowadzi 18 zakładów produkcyjnych, zatrudniając 3 tys. osób. Roczne przychody ze sprzedaży wynoszą 1,9 mld euro. Klöckner Pentaplast Group w całości należy do funduszu inwestycyjnego SVP Global.