Nowe laboratorium Berry Superfos

Nowe laboratorium Berry Superfos

Nowe, wewnętrzne laboratorium badawcze Berry Superfos zlokalizowane w Lubieniu Kujawskim uzyskało akredytację w zakresie badań chemicznych i pobierania próbek wyrobów z tworzyw sztucznych. Zapewni to klientom firmy szybsze i niezawodne testowanie surowców do nowych opakowań na żywność oraz wysoki poziom elastyczności.

Firma Berry Superfos zainwestowała w wewnętrzne, akredytowane laboratorium testowe do przeprowadzania badań chemicznych na polimerach. Otwarte niedawno laboratorium oferuje firmom z sektora spożywczego kompleksowe możliwości w zakresie szybkich testów jakości surowców przeznaczonych do produkcji nowych opakowań.

- W miarę jak skład surowców staje się coraz bardziej złożony, a do pakowania żywności używamy coraz więcej materiałów pochodzących z recyklingu, efektywne prowadzenie badań we właściwym czasie staje się jeszcze bardziej istotne niż dotychczas. Nasza inwestycja w wewnętrzne laboratorium pozwoli naszym klientom na szybsze testowanie surowców, co ułatwi szybkie opracowywanie produktów. Ponadto, dzięki uzyskaniu akredytacji, możemy udowodnić naszym klientom, że wszystkie testy są przeprowadzane zgodnie z międzynarodowymi standardami - mówi Josef Björck, dyrektor operacyjny w Berry Superfos.

- Dzięki ekspertyzie laboratoryjnej możemy teraz zaoferować naszym klientom dokładne badania surowców do pakowania żywności jako integralną część procesu opracowywania produktów. Zapewnia to naszym klientom krótszy czas realizacji podczas opracowywania nowych produktów. Możemy nawet ustalić i wdrożyć indywidualny plan testów zgodny z potrzebami poszczególnych klientów. A w przypadku roszczeń dotyczących bezpieczeństwa żywności, jesteśmy w stanie przeprowadzić wstępne oceny jeszcze szybciej niż przedtem – dodaje Michał Kamiński, Divisional Regulatory Compliance Manager w Berry Superfos.

Obecnie laboratorium oferuje siedem różnych akredytowanych metod testowania i jest w stanie wykonać badania produktów i materiałów pod kątem ogólnej migracji w wodnych płynach modelowych, jak również w oliwie z oliwek poprzez napełnianie lub zanurzanie.

Reportaże

Forum