Nowe maszyny do zadruku opakowań

Nowe maszyny do zadruku opakowań
Firma Tampoprint wprowadziła niedawno na europejski rynek maszyn nowy model urządzenia odpowiadającego za proces tampodrukowania.

Maszyna o nazwie HSC High Speed Circular jest to wysokowydajne urządzenie tampondrukowe służące do zadruku elementów cylindrycznych. Osiągnięcie koncernu Tampoprint polega na tym, że udało mu się stworzyć jednokolorowe, i jedno z najszybszych na świecie w swojej klasie urządzenie drukujące elementy o kształcie owalnym.

Na czym dokładnie polegają innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane w nowej maszynie?

Umożliwia ona dokonanie całkowicie nowego, rotacyjnego tamponowego procesu zadruku z zasadą ciągłego druku. Wydajność tego procesu jest doskonała i mieści się w przedziale 20 - 40 tys. zadrukowanych elementów na godzinę. Co więcej maszyna jest w stanie zadrukowywać elementy o średnicy od 2 do 30 mm. Tym samym idealnie nadaje się m.in. do obsługi wszelkich opakowań w tym pudełek do tabletek, strzykawek, szklanych rurek, fiolek, a także niewielkich aluminiowych pojemników i wielu innych przedmiotów o kształcie cylindrycznym wykonanych z tworzywa sztucznego lub metalu.

Na tym nie koniec nowości przygotowanych w ostatnich tygodniach przez firmę Tampoprint. Niemiecki producent wprowadził na rynek również udoskonaloną wersję maszyny SIC - model 60E. W tej udoskonalonej tamponiarce wykorzystano nową technologię elektropneumatycznego przesuwu tamponu. Producent zastosował w SIC 60E także elektryczne sterowanie tamponem wraz z możliwością zadruku wielokrotnego. Jako opcja dostępny jest również system automatycznego czyszczenia tamponu.

Wpisz tytuł dla obrazu


Czytaj więcej: Opakowania 1103 Maszyny 480