Nowe opakowania PET firmy Alpha Packaging

Nowe opakowania PET firmy Alpha Packaging
Światowy koncern Alpha Packaging pokazał właśnie swoje nowe opakowania typu PET.

Pierwsza seria nowych opakowań PET przeznaczona jest do sproszkowanej żywności. Seria pojemników Alpha Packaging została stworzona w czterech rodzajach pojemności: 1,5l, 2l, 2,5l oraz 3l. Wszystkie opakowania powstały z tej samej preformy o wadze 141 gram.

Druga z nowości Alpha Packaging to duże, ponad dwulitrowe pojemniki PET, wyprodukowane na potrzeby magazynowania w nich środków czyszczących używanych w gospodarstwie domowym oraz dla branży kosmetycznej. Mogą służyć do przechowywania produktów pielęgnacji i higieny osobistej oraz różnego rodzaju antybakteryjnych żeli. Seria nosi nazwę Domed Oval. Opakowania powstały z preform 25,8 gramowych. W pierwotnej wersji są przezroczyste, ale spokojnie można im nadać kolor odpowiadający oczekiwaniom odbiorcy.

Ostatnią nowością jest seria niewielkich słoików na kosmetyki. W tym zastosowaniu koncern zdecydował się na tworzenie opakowań PET, chociaż przy tego rodzaju produktach znacznie częściej sięga się po opakowania szklane. Do stworzenia tej rodziny opakowań użyto 18 gramowych preform. Zastąpienie opakowań szklanych tymi wykonanymi z tworzywa sztucznego pozwala użytkownikowi na zaoszczędzenie np. kosztów związanych z ich transportem. Opakowania z tworzyw sztucznych to bowiem mniejsza masa.

Nowe opakowania PET firmy Alpha Packaging