Nowe opakowania dla małych gospodarstw domowych

Nowe opakowania dla małych gospodarstw domowych
Firma Tetra Pak wprowadziła do swojej oferty opakowania Tetra Brik Aseptic Edge w nowym rozmiarze. Kartonik Tetra Brik Aseptic 500 Edge przeznaczony jest zwłaszcza do pakowania produktów dla mniejszych gospodarstw domowych. Pierwszym producentem, który skorzystał z nowej oferty Tetra Pak, jest austriacka firma Berglandmilch. Kartoniki zostały wykorzystane jako pojemniki dla mleka marki premium Formil.

- W ostatnich latach byliśmy świadkami znaczącego zwrotu w zachowaniach konsumentów dotyczących zakupu mleka - znacznie więcej osób szuka obecnie opakowań o mniejszej pojemności w związku ze zmniejszaniem się rozmiarów gospodarstw domowych - mówi Josef Braunshofer z firmy Berglandmilch. - Nowe opakowanie Tetra Brik Aseptic 500 Edge jest dokładnie tym, czego oczekiwaliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni widząc sukces naszego produktu w czasie próbnego wprowadzenia na rynek. Słyszymy bezpośrednio od konsumentów, że nie tylko lubią oni nasze mleko, ale także całościowy wygląd opakowania, łatwość jego użycia oraz kompatybilność z potrzebami życiowymi.

Szacuje się, że w 2020 roku przeciętnie na jedno gospodarstwo domowe przypadać będzie jedno dziecko (w 1980 roku: przeciętnie 1,9). Jednocześnie liczba osób samotnych oraz par bez dzieci ma w tym okresie dynamicznie wzrastać, co wiąże się ze zmianą stylu życia, ograniczoną dzietnością oraz wzrastającymi kosztami wychowania dzieci.

Tetra Pak


Firma Berglandmilch pakuje mleko Formil przy użyciu maszyny Tetra Pak A3/Flex DIMC z opcją QuickChange, umożliwiającą przełączenie między napełnianiem pojemnością 1000 ml i 500 ml w czasie 15 minut.