Nowe opakowania piwa dla smakoszy

Nowe opakowania piwa dla smakoszy
Do tej pory piwa specjalne oferowane przez Manufakturę Piwną Browaru Jabłonowo rozlewane były jedynie do tradycyjnych, szklanych butelek. Piwo na miodzie gryczanym jest pierwszą marką producenta, która dostępna będzie także w aluminiowych półlitrowych puszkach. Opakowania wyprodukowała firma Ball Packaging Europe, używając specjalnego lakieru, który zapewnia matowe pokrycie opakowania.

- Dotychczas piwa specjalne były sprzedawane w Polsce wyłącznie w butelkach szklanych - mówi Hubert Buksowicz, prezes Browaru Jabłonowo. - Czemu nie złamać tego stereotypu? Przecież profesjonalnie nalane piwo do puszki w niczym nie różni się od tego w butelce. Zawsze byliśmy pionierami i mam nadzieję, że tym razem również nam się uda.

Przedstawiciele producenta puszek zauważają rosnący wśród konsumentów trend do wybierania napojów w puszkach:
- Konsumenci coraz częściej skłaniają się w kierunku piw specjalnych, jednocześnie spożywając je w domach lub podczas plenerowych spotkań z przyjaciółmi, dlatego też wybierają trunki w poręcznych opakowaniach, wygodnych w użyciu niemalże w każdych warunkach - mówi Bartosz Cieślik z firmy Ball Trading Poland.

Produkowany przez Browar Jabłonowo napój to ciemne, pasteryzowane i niefiltrowane piwo. Ze względu na brak filtracji trunek zachowuje wyjątkowe właściwości, wynikające m.in. z zawartości drożdży browarniczych i miodu.

Piwo na miodzie gryczanym