Nowe opakowanie Superfos

Nowe opakowanie Superfos
Firma Superfos wprowadziła na rynek opakowaniowy nowe pojemniki do przechowywania żywności. Opakowania zapewniają przechowywanym w nim produktom dłuższą świeżość i przydatność do spożycia sięgającą 24 miesięcy.

Jak zapewniają przedstawiciele producenta ich opakowanie zostało ulepszone w ten sposób, że dwukrotnie lub nawet trzykrotnie przedłuża dopuszczalny okres magazynowania zgromadzonych w nim produktów. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnej tlenowej warstwie barierowej, w którą wyposażony jest pojemnik.

Wyróżnikiem opakowania jest wyjątkowo niska szybkość przenikania tlenu osiągana za sprawą warstwy barierowej. Ponadto efekt ten zwiększa jeszcze dodatkowo połączenie właściwości barierowych na wszystkich powierzchniach opakowania ze specjalną uszczelniająca membraną.
Opakowanie wykonano z polipropylenu, jednak użyty materiał bardzo dobrze imituje szkło, dzięki czemu zwiększa się atrakcyjność pojemnika i jego wizerunkowy odbiór.

Opakowanie poddano też etykietowaniu w formie. Technika ta polega na polimeryzacji wstępnie zadrukowanej etykiety polipropylenowej w formie i odbywa się to jednocześnie z produkcją całego opakowania.

Nowe pojemniki Superfos mają pojemność 400 ml. Ich producent jest od kilku lat obecny także w Polsce, gdzie posiada swój zakład produkcyjny.

Opakowanie SuperLock firmy Superfos