Nowe opakowanie kartonowe Sig Combibloc

Nowe opakowanie kartonowe Sig Combibloc
Firma Sig Combibloc opracowała i wprowadziła na rynek nowoczesne opakowanie kartonowe z tzw. całkowitą perforacją, co pozwala na łatwe otwieranie kartonu i wykorzystywanie całej jego zawartości. Często bowiem – i pewnie wielu spotkało się z tym spotkało osobiście – trudno w pełni opróżnić zawartość opakowań kartonowych.

Stworzona przez SIG Combibloc, czyli znanego europejskiego producenta opakowań, całkowita perforacja wierzchu opakowania sprawia, że otwieranie kartonowych opakowań produktów spożywczych i opróżnienie ich do ostatniej kropli jest znacznie łatwiejsze niż dotychczas przy standardowych rozwiązaniach opakowaniowych. Wierzch kartonowego opakowania może zostać z łatwością rozerwany i otwarty na całej długości bez konieczności używania dodatkowych narzędzi; w rezultacie z opakowania można bez problemu wydobyć napój.

Opakowanie stworzone przez Sig Combibloc jest pierwszym formatem, który wszedł do sprzedaży w wersji z absolutnie perforowaną wierzchnią warstwą kartonu. Opakowanie ma kilka pojemności w przedziale 200 - 500 ml.


Wszystkie jego wersje wielkościowe poddają się napełnieniu z użyciem tego samego urządzenia. Dzięki elastyczności urządzeń do napełniania zarówno kartony z perforacją jak i bez niej mogą być napełniane przy użyciu jednej maszyny. By wykonać pełną perforację wierzchniej warstwy kartonu niezbędne jest jedynie zamontowanie w urządzeniu niewielkiego dodatkowego elementu, co może być wykonane na miejscu w firmie, która dane opakowanie napełnia.

Wierzchnia warstwa opakowań kartonowych perforowana jest na całej swojej długości. By ułatwić obchodzenie się z opakowaniem, wierzch kartonu poszerzono jednak jeszcze o dodatkowe 5 mm, co w konsekwencji sprawia, że przy otwieraniu można je mocniej przytrzymać.

Pierwsze produkty w opakowaniach kartonowych wzbogaconych o całkowitą perforację wierzchniej warstwy zostały już wprowadzone na rynek spożywczy w wielu europejskich państwach, począwszy od Włoch. Magazynowane są w nich m.in. sosy i produkty pomidorowe.

Czytaj więcej: Opakowania 1103