Nowe opakowanie spożywcze firmy RPC

Nowe opakowanie spożywcze firmy RPC
Przedsiębiorstwo RPC stworzyło nowy typ opakowania spożywczego. Jest to dzbanek na mleko o nazwie Jugit przeznaczony do wielokrotnego użytku.

System Jugit to polipropylenowe opakowanie w postaci torebek, których produkcja wymaga znacznie mniej materiału niż konwencjonalne pojemniki z tworzyw sztucznych do mleka. System z torebką z mlekiem zmniejsza wagę opakowania o 75 proc. w porównaniu z butelkami PET, w których obecnie sprzedawane jest mleko. Po umieszczeniu torebki z mlekiem w dzbanku Jugit trzpień przebija torebkę i mleko jest gotowe do nalewania.

Konstruując dzbanek zwracano uwagę na kwestie wygody i funkcjonalności. Wszelkie udogodnienia wprowadzano na podstawie uwag konsumentów. W pierwotnym rozwiązaniu konsument musiał trzymać róg torebki, aby zapewnić prawidłowe jej położenie przed założeniem oddzielnego elementu z trzpieniem w celu przebicia torebki. W nowym projekcie torebkę przytrzymuje wbudowany zacisk, a trzpień, który jest częścią wieczka, automatycznie przebija torebkę po jego zamknięciu. Zmieniono też zdejmowany uchwyt, który teraz zakłada się na zewnętrznej części pojemnika. Konsumenci zauważyli, że w pierwotnym projekcie, w którym uchwyt przyczepiało się wewnątrz dzbanka Jugit, było to niewygodne, ponieważ w przypadku nieprawidłowego przymocowania uchwytu konieczne było ponowne otwarcie wieczka.

Opakowanie RPC


Czytaj więcej: Galeria opakowań 360