Nowe suszarki Labotek serii DDM-VI

Nowe suszarki Labotek serii… Duński producent urządzeń peryferyjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych, firma Labotek A/S, wprowadziła do sprzedaży nowy model mobilnej suszarki na osuszone powietrze - DDM VI. Seria suszarek na osuszone powietrze Labotek DDM VI została zaprojektowana dla ciągłego suszenia sypkiego granulatu tworzyw sztucznych.

Suszarka DDM charakteryzuje się niskim zużyciem energii oraz kompaktowymi rozmiarami. W standardzie wyposażona jest w unikalny automatyczny system transportu wysuszonego tworzywa do maszyny przetwórczej za pomocą powietrza suszącego. Standardowy zakres temperatur suszenia wynosi 60-140 st. C. Dostępna jest również wersja wysokotemperaturowa HT, gdzie zakres temperatur suszenia wynosi 60-180 st. C.

Suszarka Labotek DDM VI jest sterowana za pomocą sterowania mikroprocesorowego z 6-calowym, dotykowym panelem sterującym. Jest on prosty w obsłudze, opiera się na symbolach i posiada skróty do najczęściej używanych funkcji, takich jak nastawa temperatury suszenia, czas suszenia czy automatyczny timer start/stop dla suszenia.

Suszarka Labotek


Suszarki z serii DDM charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami. Zaopatrzone są w zbiorniki suszące o pojemności 60,120,180 i 225 litrów. Posiadają unikalny system transportu do maszyny przetwórczej za pomocą osuszonego powietrza, wykorzystują także system oszczędności energii Labotek Energy Saving System (LESS), który zabezpiecza także materiał przed przegrzaniem. Dzięki zastosowaniu pełnej instalacji elektrycznej nie ma potrzeby używania sprężonego powietrza. Urządzenie posiada zintegrowany, 3-fazowy system transportu do suszarki (podajnik SVR). Możliwe jest także zastosowanie szerokiej gamy opcji dodatkowych pozwalających na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej:

Urządzenia peryferyjne dla przetwórców tworzyw sztucznych: suszarki tworzyw, dozowniki, mieszadła do wtryskarek, młyny, podajniki, separatory, stacje rozładunkowe, sterowniki, termostaty

Polska